To się dzieje naprawdę. Xiaomi rozpoczyna seryjną produkcję przezroczystego telewizora

Podczas imprezy z okazji 10-lecia firmy, Xiaomi zaprezentowało nie tylko smartfon Xiaomi Mi 10 Ultra. Zapowiedziano rychłą sprzedaż pierwszego masowo produkowanego przezroczystego telewizora Mi TV LUX OLED Transparent Edition.

Najbardziej zjawiskowy telewizor Xiaomi

Sporo można powiedzieć o Xiaomi, nawet gdyby wziąć pod uwagę sam dział inteligentnych telewizorów, ale to, czego firma podjęła się teraz, wygląda jak pomysł wyjęty wprost z filmów science-fiction.

Telewizory o przezroczystych panelach widzieliśmy już nieraz na targach elektroniki oraz wystawach, gdzie pełniły rolę ciekawostek i urządzeń przykuwających wzrok odwiedzających. Xiaomi podjęło się jednak karkołomnego zadania: wprowadzi taki model do regularnej sprzedaży.

Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition

Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition to pierwszy na świecie produkowany masowo przezroczysty telewizor. Treści na nim wyświetlane wyglądają jak zawieszone w powietrzu, zapewniając niezwykłe wrażenia wizualne.

Ekran ma przekątną 55 cali i charakteryzuje się statycznym współczynnikiem kontrastu 150000: 1 oraz 93-procentowym pokryciem gamy kolorów DCI-P3. Wyposażono go w procesor MediaTek 9650, z ponad 20 algorytmami optymalizacji i dedykowaną optymalizacją dla 5 głównych scenariuszy użytkowania.

Xiaomi zapewnia, że obecnie jest jedynym producentem telewizorów na świecie, który jest w stanie wyposażyć swoje urządzenia w przezroczyste panele OLED.

Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition

Pytanie brzmi: po co?

Xiaomi Mi TV LUX OLED Transparent Edition to bardziej dzieło sztuki niż element nowoczesnego wnętrza. Z pewnością jego efektywność docenią galerie, muzea, teatry i inne miejsca, gdzie wywarcie dużego wrażenia na gościach jest priorytetem.

Równie wyjątkowa jak możliwości przezroczystego telewizora jest jego cena. Sprzęt ten będzie sprzedawany od 16 sierpnia za 49 999 juanów, czyli równowartość około 27 tysięcy złotych. Ktoś się skusi?