Te urządzenia Sony otrzymają aktualizację do Androida 7.0 Nougat

Wczoraj Android 7.0 Nougat oficjalnie ujrzał światło dzienne i zaczął już nawet trafiać do właścicieli Nexusów (oczywiście odbywa się to stopniowo). Jednak Nexusy to nie jedyne smartfony na rynku i nie tylko one mogą spodziewać się aktualizacji. Listę urządzeń, które otrzymają nową wersję systemu, opublikowało teraz Sony.

Znalazł się na niej nawet jeden tablet – Xperia Z4 Tablet. Można się było tego jednak spodziewać, ponieważ to wciąż stosunkowo młody sprzęt – zadebiutował w marcu 2015 roku, a więc niecałe 18 miesięcy temu. Pozostałe miejsca na rozpisce, opublikowanej przez Sony, zajmują już same smartfony:

Jak widać, Sony uaktualni trzy ostatnie generacje flagowców oraz ich kompanów. Tylko jeden, zaprezentowany w niedalekiej przeszłości smartfon, nie otrzyma nowej wersji systemu – Xperia E5. Wydaje się to jednak zrozumiałe – w końcu jest to najtańszy sprzęt w ofercie, a takie zwykle producenci porzucają lekką ręką.

Pamiętajcie, że powyższa lista to dopiero oficjalna zapowiedź. Terminy udostępniania Android 7.0 Nougat dla poszczególnych modeli dopiero się pojawią, więc nadal musicie cierpliwie czekać na aktualizację. Chociaż teraz macie już pewność, że Wasz sprzęt ją dostanie (lub nie, jeśli nie został wymieniony przez Sony).

Źródło: Sony