Wiko VIEW

Według DxOMark Sony Xperia X Performance jest tak samo dobra jak Galaxy S7 Edge i HTC 10

Jestem ciekawy, jak zareagujecie na tę wiadomość. Tę, że Xperia Z5 zdobyła swojego czasu 87 punktów, stając się tym samym najlepszym fotosmartfonem na rynku, nie wszyscy przyjęli entuzjastycznie. Ekipa DxOMark ponownie jednak zachwyciła się flagowcem Sony, lokując Xperię X Performance na równi z Galaxy S7 Edge i HTC 10.

Sony Xperia X Performance otrzymała łącznie 88 punktów (po 88 za zdjęcia i filmy). Jak do tej pory jeszcze żaden smartfon nie dostał więcej, więc można powiedzieć, że ten model, podobnie, jak Galaxy S7 Edge i HTC 10, oferuje najlepsze możliwości fotograficzne i będzie idealnym wyborem dla fanów mobilnej fotografii.

W podsumowaniu, DxOMark pisze m.in. o tym, że balans bieli generalnie jest bardzo dobry, tak samo rozpiętość tonalna i odwzorowanie kolorów. Hybrydowy, predyktywny autofocus działa wyjątkowo dobrze i to we wszystkich warunkach oświetleniowych. Pochwalono też stabilizację obrazu.

Z kolei w gorzej doświetlonych sceneriach szumy są utrzymane na odpowiednim poziomie. W porządku jest też ekspozycja. To samo tyczy się ekstermalnie słabych warunków oświetleniowych, dzięki możliwości ustawienia ISO na 12800. Dioda doświetlająca także sprawuje się nieźle, nie prześwietla obiektów na zdjęciach i pozwala zapewnić dobre odwzorowanie szczegółów w przypadku, gdy materiały rejestrowane są w pomieszczeniach.

Sony Xperia X Performance DxOMark

Sony Xperia X Performance DxOMark

Zgadzacie się z opinią DxOMark? W źródle możecie zapoznać się z pełnym raportem oraz obejrzeć przykładowe zdjęcia, zrobione przy użyciu aparatu w Sony Xperii X Performance.

Źródło: informacja prasowa, DxOMark

Komentarze

 • Bullshit

  Taa iso 12800 i ziarno wielkości asteroidy która zmiażdżyła dinozaury :-) dajcie mi iso 400 więcej nie potrzebuje, + dobrą stabilizacje i długi czas naświetlania żeby z ręki dało rade robić nieporuszone ujęcia z czasem 2-3s. To wystarczy do nawet mega słabych warunków wieczornych. Ziarno nikomu niepotrzebne, a iso w tysiącach to pic na wode i marketingowy bełkot.

  • rabarbarus

   Oczywiście ISO rzędu 12800 to rzecz słabo przydatna, ale 800-2400 już jak najbardziej, zwłaszcza w telefonie. Na 400 nie przy nieco słabszym oświetleniu, nawet w zwykłych pomieszczeniach, nie da się zrobić zdjęcia. A stabilizacja, która ma wytrzymać ekspozycję przez 2-3 sekundy to żaden problem. Jak ustawisz aparat na statywie.

  • Damian P.

   Ile? 2-3 sekundy nie utrzymasz stabilnie, nie ma takiej opcji w ogóle. Jaka ta stabilizacja by nie była obecnie.

 • Damian R

  Taaa… Poprzednie Xperie też wypadały świetnie w DXO i co z tego skoro i tak wszyscy wiemy jakie zdjęcia robią Xperie. Świetne sensory, który okraszone są badziewiastym softem (brak manuala, raw) oraz sposobem wywoływania jpg – ogromne odszumianie i jeszcze większy wyostrzanie obrazu daje piękną akwarelę – dają po prostu słabej jakości zdjęcia. Nie pomaga też optyka, która na rogach powoduje całkowitą utratę detali i dostajemy rozmazany obraz.

 • Longmanus

  Czepiacie się ;-), chłopcy z Dx też muszą za coś portal utrzymać ;-) lol.

  Zdjęcia “jasne” a może i tak, zdjęcia “ciemne” nie mówiąc o video… brrr, są sample na yt, w 1080 się gubi a co mówić o 4k, mam parę filmów i fotek z s6edge i sorry Sony, ile byście nie zaklinali rzeczywistości…
  – matryce robicie dobre, 70 % telefonów je ma, ale wywalcie cały dział piszący do nich soft immediately

  • Damian R

   Zawsze mnie to zastanawiało – jak można robić najlepsze (obecnie) matryce na rynku (telefony, aparaty) i jednocześnie pisać pod nie najgorszy soft.

   • Longmanus

    Dokładnie tak, część galaxy s6, część s7, htc 10, lg V10, G5…
    -wszystko na matrycach Sony, znaczy DA SIĘ, cóż pytanie nie do nas…

    • kesha

     Dokładnie s6edge potrafi dużo więcej niż każda 21 mega-pikselowa matryca w sonikau. a zdjęcia po zmroku to w sony zmora nic na nich nie widać

 • G5 najlepszy jeśli chodzi o aparat

  • Longmanus

   Widzisz, najciekawsze jest to że G4, V10 i G5 mają sprzętowo ten sam aparat /matrycę/, różnica w jakości zdjęć, polega tylko na postępie/rozwoju wykorzystania możliwości matrycy od czasów G4 do wydania G5, notabene matryca ta to IMX234 od Sony :-)

  • TomekZ

   950xl robi najlepsze zdjęcia.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona