Ważne

Android 7.0 Nougat już jest. Które urządzenia otrzymają go jako pierwsze?

Technologiczna część Twittera od kilkudziesięciu minut już huczy, że – zgodnie z zapowiedziami – światło dzienne ujrzała najnowsza wersja Androida, tj. 7.0 Nougat. W związku z tym odpalona została oficjalna witryna projektu, z której dowiadujemy się, jakie urządzenia mogą liczyć na aktualizację w najbliższym czasie. Zainteresowani? Na pewno!

W takim razie nie przedłużajmy – w najbliższym czasie aktualizację systemu do Androida 7.0 Nougat otrzymają następujące modele:

Proces udostępniania aktualizacji, jak zawsze, będzie stopniowy, aczkolwiek pierwsi użytkownicy mogą się spodziewać Nougat w formie OTA już dziś.

Co ciekawe jednak, zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, pierwszym smartfonem, który będzie działał pod kontrolą Androida 7.0 Nougat tuż po wyjęciu z pudełka, będzie LG V20. Jego premiera już 6 września.

lg-v20-android-7-nougat

Wszelkie nowości, jakie zaoferuje Android 7.0 Nougat, tak naprawdę są już nam znane z konferencji Google I/O sprzed kilku miesięcy. Wśród najważniejszych niewątpliwie warto wymienić split view, czyli nic innego, jak widok dwóch okien na podzielonym ekranie, nieco zmodyfikowany panel z ustawieniami, możliwość odpowiadania na powiadomienia bezpośrednio z paska powiadomień bez potrzeby otwierania konkretnej aplikacji, cała masa nowych emoji, jak również kolejne usprawnienia związane z optymalizacją czasu pracy baterii oraz oszczędzaniem danych mobilnych, gdy nie korzystamy z LTE.

To co, kto zaciera ręce, by już dziś spróbować Nougata? ;)

źródło: Googleblog, Android Nougat

Komentarze

 • Glee

  U nas jeszcze nie ma. N5X

  • Glee

   EDIT: Już jest – waży tylko 58 MB, bo korzystałem z Preview 5, które ważyło około 1,1 GB

   • Daj znać jak pierwsze wrażenia!

    • Glee

     Największym zaskoczeniem jest nowy ekran instalacji aktualizacji – robocik znany z wielu wcześniejszych wersji został zastąpiony przez ładne okręgi (a raczej kilka w różnych kolorach, które jakby to powiedzieć falują i przenikają przez siebie, tworząc kontur białego okręgu), start systemu nie został zmieniony. Odnośnie emoji, to jest sporo nowych, dodatkowo wszystkie “buźki” zostały przedstawione na prosto, nie z profilu jak w 6.0 było. Dodatkowo właśnie te bardziej przedstawiające ludzi mają już kolory skóry. Multitasking działa fajnie i jest bardzo swobodny w kwestii rozmiarów okna. Nowy pasek powiadomień bardzo mi się podoba, powiadomienia są bardziej stonowane i nie tak bardzo kolorowe jak to miało miejsce w 6.0. Szybkie odpowiedzi są tym co Google powinno wprowadzić dawno. Teraz dokładniej resetuję telefon do factory reset, więc nie powiem czy jest finalnie, ale trochę mnie w tym denerowało, że po odpisaniu na SMSa powiadomienie nie “znikało” – trzeba je było przeciągnąć w lewo. Nie jestem pewien także na 100%, ale teraz, gdy wyjmiemy telefon z pudełka mamy dostęp do telefonów alarmowych oraz prostych ustawień np. większego tekstu. Mam wrażenie, że cały system wprowadzenia do telefonu uległ lekkiemu liftingowi. Jakby co pytajcie – potem jeszcze dopiszę

    • Glee

     I jeszcze dobrze jest z trybem HDR+ – telefon po zrobieniu zdjecia przetwarza je jakby w tle, więc po 0,5 sekundy jesteśmy gotowi na kolejne zdj.
     A to o czym mówiłem

 • Razor65

  Z pierwszych wrażeń na Nexusie 5x – nie widać różnicy pomiędzy DP5, więc pewnie tylko kosmetyka i poprawki ostatnich błędów. Nie ma nowego Nexus Launchera ani paska nawigacji.

 • pyczy

  Moja już niemłoda Motorola Nexus 6 czeka :)))

 • Maciek

  Wiadomo już kiedy będzie cm14?

 • Łukasz

  Może tel. z brandem Play dostanie Nogut za 2 lata. Jak jeszcze do tej pory nie potrafią dać 6.0 na tel.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona