Android 7.0 Nougat już jest. Które urządzenia otrzymają go jako pierwsze?
Ważne

Android 7.0 Nougat już jest. Które urządzenia otrzymają go jako pierwsze?

Technologiczna część Twittera od kilkudziesięciu minut już huczy, że – zgodnie z zapowiedziami – światło dzienne ujrzała najnowsza wersja Androida, tj. 7.0 Nougat. W związku z tym odpalona została oficjalna witryna projektu, z której dowiadujemy się, jakie urządzenia mogą liczyć na aktualizację w najbliższym czasie. Zainteresowani? Na pewno!

W takim razie nie przedłużajmy – w najbliższym czasie aktualizację systemu do Androida 7.0 Nougat otrzymają następujące modele:

Proces udostępniania aktualizacji, jak zawsze, będzie stopniowy, aczkolwiek pierwsi użytkownicy mogą się spodziewać Nougat w formie OTA już dziś.

Co ciekawe jednak, zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, pierwszym smartfonem, który będzie działał pod kontrolą Androida 7.0 Nougat tuż po wyjęciu z pudełka, będzie LG V20. Jego premiera już 6 września.

lg-v20-android-7-nougat

Wszelkie nowości, jakie zaoferuje Android 7.0 Nougat, tak naprawdę są już nam znane z konferencji Google I/O sprzed kilku miesięcy. Wśród najważniejszych niewątpliwie warto wymienić split view, czyli nic innego, jak widok dwóch okien na podzielonym ekranie, nieco zmodyfikowany panel z ustawieniami, możliwość odpowiadania na powiadomienia bezpośrednio z paska powiadomień bez potrzeby otwierania konkretnej aplikacji, cała masa nowych emoji, jak również kolejne usprawnienia związane z optymalizacją czasu pracy baterii oraz oszczędzaniem danych mobilnych, gdy nie korzystamy z LTE.

To co, kto zaciera ręce, by już dziś spróbować Nougata? ;)

źródło: Googleblog, Android Nougat

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona