Samsung Galaxy M13 4G (fot. Samsung)

Tani smartfon Samsunga bez tajemnic – wkrótce premiera

Znamy już pełną specyfikację najnowszego budżetowego smartfona od południowokoreańskiej firmy – Samsung Galaxy A04s. Doniesienia mówią również o premierze w Europie i cenie.

Samsung Galaxy A04s – do bólu średni

Jakiś czas temu poznaliśmy część informacji na temat specyfikacji budżetowego Galaxy A04s. Teraz za sprawą portalu WinFuture mamy dostęp do doniesień, które wskazują na pełną specyfikację urządzenia.

W nowym smartfonie Samsunga nie znajdziemy ekranu AMOLED. Galaxy A04s ma zostać wyposażony w wyświetlacz LCD, którego przekątna ma wynosić 6,5 cala, a rozdzielczość 1600 x 720 pikseli. Ekran będzie oferować częstotliwość odświeżania na poziomie 90 Hz – to pierwsza cecha, która wyróżnia go na tle tanich smartfonów, w których nie jest to standardem.

smartfon Samsung Galaxy A04s smartphone
(źródło: GizNext)

Główny aparat Samsunga Galaxy A04s ma zostać wyposażony w 50 Mpix matrycę z obiektywem o przysłonie f/1.8. Konfigurację aparatu dopełnią również dwa sensory o rozdzielczości 2 Mpix. Jeden z nich będzie służyć do zdjęć makro, a drugi sprawdzi się jako czujnik głębi. Oba obiektywy mają przysłonę na poziomie f/2,4. Aparat do selfie ma mieć rozdzielczość 5 Mpix i przysłonę f/2.2.

Motorem napędowym nowego budżetowego smartfona ma być ośmiordzeniowy chipset Samsung Exynos 850, który może rozpędzić się do 2 GHz. Procesor ma w tym smartfonie być wspierany przez 3 GB RAM. Na pliki użytkownicy będą mieć niewiele wbudowanej pamięci, bo będzie to zaledwie 32 GB. To, że można ją rozszerzyć dzięki kartom microSD to naprawdę marne pocieszenie.

Akumulator Galaxy A04s ma pojemność 5000 mA. Oczywiście nie ma co spodziewać się funkcji bezprzewodowego ładowania. Energię smartfona uzupełnimy przez port USB typu C i obsługuje on ładowanie z mocą 15W. Kupując tego smartfona nie znajdziemy w zestawie dołączonej ładowarki.

Oczywiście na pokładzie nie ma również modemu 5G. Budżetowy smartfon Samsunga oferuje nam łączność w standardzie 4G. Urządzenie zostało za to wyposażone w moduł NFC. Dodatkowo, producent umieścił w smartfonie port audio jack 3,5 mm.  

Czy to smartfon warty uwagi?

Samsung Galaxy A04s ma być według już wkrótce dostępny w Europie. Smartfon będzie występować w trzech kolorach: białym, czarnym i ciemnozielonym. Urządzenie ma działać na systemie operacyjnym Android 12.

Według doniesień, smartfon będzie kosztował 169 euro (równowartość ~805 złotych). Czy warto? Jedynym co, wyróżnia to urządzenie jest częstotliwość odświeżania ekranu. Jednak trzeba przyznać, że za 800 złotych większość producentów oferuje 4 GB RAM oraz 64 GB lub nawet 128 GB wbudowanej pamięci na dane. Samsung Galaxy A04s zdaje się nie mieć szans w segmencie tanich smartfonów w starciu z chińskimi producentami.