Spodziewajcie się dwóch nowych tabletów Huawei: ośmiocalowego i dziesięciocalowego MatePada

Tablet bez aplikacji i usług Google ma zdecydowanie więcej sensu niż smartfon, i chyba z tego samego założenia wychodzi Huawei, które przygotowuje do premiery dwa kolejne urządzenia z ekranami 8 cali i więcej.

Tablet Huawei MatePad Pro można już kupować, a ostatnio pojawił się w całkiem ciekawej promocji, w której dostajemy go razem ze smartfonem Huawei P40 Lite Erysikiem oraz doczepianą klawiaturą. Dlatego naturalnym tokiem spraw należałoby spodziewać się jego mniej wypasionej wersji, i taka rzeczywiście nadchodzi. O modelu Mate Pad 10.4 wiemy już całkiem sporo.

Niezła oferta: przy zakupie tabletu Huawei MatePad Pro, smartfon P40 Lite E za złotówkę

Huawei MatePad 10.4 – klasyka gatunku

Zgodnie z postem jednego z użytkowników chińskiego portalu Weibo, nowy tablet Huawei MatePad 10.4 może liczyć na zestaw podzespołów ze średniej półki. Wyliczankę zaczniemy więc od ekranu 10,4 cala, który wyświetli obraz o rozdzielczości 2000×1200 pikseli i obsłuży rysik. Z tyłu znajdziemy aparat główny z matrycą 8 Mpix.

Ciekawi zastosowanego procesora będą mogli ucieszyć się na fakt, że tablet dostanie Kirina 810a więc układ, który montowany jest w smartfonie Huawei P40 Litei który zdecydowanie wystarczy do codziennych zastosowań. Sprzęt będzie dostępny w kilku konfiguracjach:

  • 4 GB/64 GB z Wi-Fi i LTE
  • 6 GB/128 GB z Wi-Fi i LTE
  • 4 GB/64 GB z Wi-Fi
  • 4 GB/128 GB z Wi-Fi

Oprócz tego tablet zostanie wyposażony w Bluetooth 5.1, głośniki Harman Kardon i gniazdo USB typu C, przez które naładujemy baterię o pojemności 7250 mAh. Całością będzie zarządzać system Android 10 z nakładką EMUI 10.1, jednak nie znajdziemy w nim sklepu Google Play, a „jedynie” App Gallery

Cena ma wynosić 1799 juanów, co będzie bezpośrednio przekładać się na jakieś 1065 zł. Zobaczymy, jaka cena będzie obowiązywać w Polsce.

Zapytaliśmy przedstawicieli banków czy i kiedy planują wypuszczenie aplikacji dla AppGallery

Huawei MatePad T – ośmiocalowy maluch

Tablety z ekranem o przekątnej ośmiu cali już prawie nie powstają, a jeśli tak, to rzadko kiedy reprezentują coś więcej niż budżetową półkę. Trudno stwierdzić, jak będzie w wypadku MatePada T, na którego grafikę natknął się Evan Blass.

Nie mamy na temat tego urządzenia żadnych informacji ponad poniższy obrazek i wskazówkę, że będzie miał ekran 8 cali. Trzeba będzie poczekać na więcej przecieków.

źródło: Uncle Yu Kanshan przez gizmochina, @evleaks
na zdjęciu głównym: MatePad Pro 5G