Xiaomi Pad 6 (fot. Tabletowo.pl)

Klienci mogą zacierać rączki. Nowy tablet Xiaomi będzie sztosem

Xiaomi przez długi czas traktowało tablety trochę po macoszemu, lecz począwszy od serii Mi Pad 5 widać, że producent poświęca temu segmentowi znacznie więcej należytej uwagi. I wygląda na to, że nie zamierza przestać, bo nowy model z tej rodziny zapowiada się coraz lepiej. Co więcej, Chińczycy mają w planach jeszcze jedno, lepsze urządzenie.

Nowy tablet Xiaomi Pad 7 Pro będzie miał świetne parametry

Pierwsze informacje dotyczące tego modelu pojawiły się już w 2023 roku, a kolejne miesiące sukcesywnie przybliżają nas do jego oficjalnej premiery. Na razie musimy jednak opierać się na nieoficjalnych doniesieniach na jego temat. A te brzmią coraz bardziej obiecująco.

Pad 7 Pro rozwijany jest pod nazwą kodową sheng. Jego motorem napędowym zostanie ex-flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, podczas gdy dostarczeniem energii do wszystkich podzespołów zajmie się akumulator o pojemności aż 10000 mAh, który użytkownicy naładują przewodowo z mocą 120 W.

Nowe informacje nie potwierdzają jednak wszystkich dotychczasowych doniesień odnośnie specyfikacji Pad 7 Pro. Wcześniej mówiło się bowiem, że otrzyma on też 10-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 2367×1480 pikseli z funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 144 Hz. Według renomowanego informatora z Chin, Digital Chat Station, mamy spodziewać się większego ekranu z węższymi ramkami dookoła niż w poprzedniku, choć wciąż LCD i 144 Hz. Niestety nie podał on konkretnej wartości przekątnej.

Ponadto Digital Chat Station wspomina, że Pad 7 Pro zostanie wyposażony również w taki sam aparat jak flagowiec marki – prawdopodobnie chodzi tu o Xiaomi 14, a także cztery głośniki z Dolby Atmos. Urządzenie zapowiada się zatem bardzo obiecująco, szczególnie że mówi się, iż może być ono dostępne nie tylko w Chinach. Premiera spodziewana jest w kwietniu 2024 roku.

Chiński producent szykuje coś jeszcze lepszego

Digital Chat Station nie ograniczył się tylko do przekazania najnowszych informacji na temat. Doniósł również, że Xiaomi równocześnie pracuje nad kolejnym tabletem – z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 i ekranem OLED. Będzie to zatem jeszcze ciekawsza propozycja niż Pad 7 Pro, aczkolwiek informator nie precyzuje, kiedy możemy spodziewać się jego premiery. Wydaje się jednak, że może mówić o serii Pad 8 lub ewentualnie następcy Pad 7 Max.