laptop RedmiBook 14 Pro
RedmiBook 14 Pro (fot. Xiaomi)

Kolejne nowości od Redmi – telewizor Redmi TV 70″ i laptop RedmiBook 14 Pro

Dzisiejsza konferencja Redmi, na której zaprezentowano smartfony Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro, przyniosła również prezentację pierwszego telewizora marki oraz odświeżenie portfolio laptopów. Do sprzedaży w Chinach trafią Redmi TV 70″ oraz RedmiBook 14 Pro.

Reklama

Redmi, wzorem swojej marki-matki Xiaomi, rozszerza swoją ofertę na kolejne segmenty rynku, czego przejawem jest prezentacja telewizora i odświeżenie oferty notebooków. Oferowany telewizor ma charakteryzować się, przede wszystkim, sporą przekątną oraz łatwym dostępem do funkcji smart. Zaprezentowane laptopy świadczą z kolei o chęci na przejęcie klientów, których najprawdopodobniej pozostawi Huawei w momencie wejścia w życie amerykańskich sankcji.

Telewizor Redmi TV 70″ – specyfikacja, cena

Telewizor Redmi TV 70″ to konstrukcja o spójnej z nazwą przekątnej. Charakteryzuje się możliwością wyświetlania obrazu w 4K, wąskimi ramkami oraz mocnymi parametrami procesora odpowiedzialnego za funkcje smart. A jest to ośmiordzeniowy procesor firmy Amlogic, wspierany przez 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci na dane. Zgodnie z deklaracją producenta, CPU wspiera 14 różnych technologii poprawiających jakość obrazu, co – przynajmniej w teorii – powinno zagwarantować pozytywne wrażenia podczas oglądania.

Reklama

Redmi TV 70″ pracuje pod kontrolą systemu PatchWall AI, wykorzystującego asystenta głosowego XiaoAI. Do komunikacji między użytkownikiem a telewizorem posłuży pilot działający w oparciu o technologię Bluetooth, z wbudowanym mikrofonem do wydawania poleceń głosowych. Dodatkowo telewizor umożliwi bezprzewodową transmisję sygnału z komputerów i smartfonów marki Xiaomi.

Zamówienia na telewizor będą przyjmowane od 29 sierpnia, a do regularnej sprzedaży trafi on 10 września. Cena w momencie rozpoczęcia sprzedaży to 3799 juanów.

Redmi TV 70″ fot. Redmi

Laptop RedmiBook 14 Pro – specyfikacja, cena

Notebook RedmiBook 14 Pro stanowi rozwinięcie linii produktowej RedmiBook 14. Wyposażony w procesory Intela 10-tej generacji legitymuje się o 13% wyższą wydajnością w stosunku do poprzednika. Wszystkie wersje notebooka zaoferują 8 GB RAM i dedykowaną kartę graficzną NVIDIA MX250 o TDP 25 W. Redmi obiecuje, że ich najnowszy laptop będzie w stanie pracować na baterii do 10 godzin oraz, dzięki karcie graficznej, oferować możliwość komfortowej rozgrywki w większość tytułów.

Laptop RedmiBook 14 Pro (fot. Redmi)

Ceny laptopa prezentują się następująco:

  • Intel i5, 256 GB SSD – 3999 juanów;
  • Intel i5, 512 GB SSD – 4499 juanów;
  • Intel i7, 512 GB SSD – 4999 juanów.

Oba sprzęty wydają się, na pierwszy rzut oka, atrakcyjnymi propozycjami w rozsądnych cenach. Niestety, na tę chwilę przedstawiciele Redmi nie potwierdzają, czy zaprezentowane dziś nowości kiedykolwiek trafią do oficjalnej sprzedaży poza Chinami.

Polecamy również – Premiera Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro (specyfikacja, cena)

Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro zaprezentowane. Xiaomi w natarciu, będzie hit

Źródło: informacja prasowa, Redmi