smartfon oppo reno 6 5g smartphone oppo reno 7 z 5g
Oppo Reno 6 5G (źródło: Tabletowo / Michele Sirignano)

Chińczycy przyłapani na gorącym uczynku – pierwszy tablet Oppo uchwycony na zdjęciu

Pierwszy tablet Oppo majaczy na horyzoncie od dłuższej chwili, jednak dopiero teraz – wraz z ujawnieniem możliwego wyglądu i prawdopodobnej specyfikacji – sytuacja zaczyna nabierać tempa. Wiemy już, jak (mniej więcej) będzie wyglądał i co zaoferuje swoim właścicielom.

Nagły spadek zainteresowania urządzeniami mobilnymi, wyposażonymi w ekrany dotykowe o przekątnej przekraczającej (plus minus) osiem cali, zauważalny ostatnimi czasy wśród konsumentów, nie przeszkadza licznym przedsiębiorstwom w inwestowaniu mnóstwa czasu i uwagi w tę gałąź branży technologicznej.

Jaki będzie i co zaoferuje pierwszy tablet Oppo?

Pójście za przykładem realme i oddanie w ręce użytkowników podobnego urządzenia w bliżej nieokreślonej, choć przypuszczalnie niedalekiej przyszłości, wydaje się być tylko i wyłącznie kwestią czasu. Dzięki „uprzejmości” nieoficjalnych źródeł informacji, wygląd oraz część specyfikacji technicznej nadchodzącego urządzenia nie stanowią większej tajemnicy.

tablet oppo zdjęcie
Tak podobno wygląda pierwszy tablet Oppo (źródło: Cook APK)

Na załączonym powyżej zdjęciu, pośród innych urządzeń elektronicznych, da się zauważyć dwa, w których zastosowano ponadprzeciętnych rozmiarów (w porównaniu do pozostałych) wyświetlacz. Jeśli wierzyć materiałom uzyskanym przez Digital Chat Station, tablet Oppo będzie mógł pochwalić się 11-calowym panelem o rozdzielczości 2560×1600 pikseli z częstotliwością odświeżania obrazu na poziomie 120 Hz. Domniemywa się, że przedni aparat do zdjęć portretowych i wideorozmów umieszczony zostanie wewnątrz wąskiej ramy, okalającej ekran z każdej strony.

Za płynne i bezproblemowe działanie tabletu od Oppo odpowiadać ma ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 870 (7 nm, 1x ARM Cortex-A77 3,2 GHz + 3x ARM Cortex-A77 2,42 GHz + 4x ARM Cortex-A55 1,8 GHz) ze zintegrowanym układem graficznym Adreno 650.

Ponadto na pokładzie znajdzie się 6 GB RAM oraz 256 GB pamięci wewnętrznej. Jednocześnie mówi się, że akumulator w tym urządzeniu będzie charakteryzował się pojemnością przynajmniej 8080 mAh. Urządzenie na start działać ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android 11 z nakładką Color OS 12.

Oficjalnie Oppo ani nie zapowiedziało, ani w żaden sposób nie zasugerowało istnienia nowego urządzenia, a co za tym idzie – potencjalnej daty premiery. Mając na uwadze historię poprzednich doniesień, nie tylko tych dotyczących Oppo, niewykluczone, że debiut producenta na rynku tabletów odbędzie się już niebawem. Im więcej wiadomo na temat nowego urządzenia, tym szybciej podjęta zostanie decyzja o wyłożeniu wszystkich kart na stół.