Reklama
Oppo Reno 5 5G

Wkrótce premiera Oppo Reno 6 Lite w Europie. Wiemy, jaki będzie i co zaoferuje

Modele Oppo Reno 6 i Oppo Reno 6 Pro są dostępne w Polsce od 9 września 2021 roku, czyli już dwóch miesięcy. Bardzo możliwe, że wkrótce dołączy do nich Oppo Reno 6 Lite, który zmierza do Europy. Jeszcze przed oficjalną premierą dowiedzieliśmy się, co zaoferuje swoim właścicielom.

Reklama

Specyfikacja Oppo Reno 6 Lite

Smartfon będzie kusić klientów wyświetlaczem AMOLED o rozdzielczości Full HD+, z którym zintegrowany zostanie czytnik linii papilarnych. Panel tylny urządzenia ma z kolei być wykończony powłoką Oppo Reno Glow, która mieni się na wiele kolorów i dzięki temu przyciąga uwagę.

smartfon Oppo Reno 6 Lite smartphone
źródło: @Sudhanshu1414

We wnętrzu Oppo Reno 6 Lite znajdzie się procesor Qualcomm Snapdragon wraz z 128 GB pamięci wbudowanej i 6 GB RAM. Ten model również jednak zaoferuje funkcję „rozszerzenia” pamięci operacyjnej, nawet o 5 GB.

Ponadto Oppo Reno 6 Lite zostanie wyposażony w trzy aparaty na panelu tylnym: główny o rozdzielczości 48 Mpix i dwa po 2 Mpix każdy (jeden do zdjęć makro i drugi do pomiaru głębi ostrości). Całość zasili akumulator o pojemności 5000 mAh, który będzie można naładować przewodowo (za pośrednictwem złącza USB-C) z mocą nawet 33 W (zasilacz najpewniej znajdzie się w zestawie sprzedażowym).

Oppo Reno 6 Lite wygląda znajomo, bo to Oppo F19 na europejski rynek

Wszystko wskazuje na to, że Oppo Reno 6 Lite nie będzie całkowicie nowym smartfonem, tylko przemianowanym Oppo F19, który zadebiutował w Indiach 6 kwietnia 2021 roku.

Jeżeli nasze przypuszczenia się potwierdzą, możemy spodziewać się, że ekran w Oppo Reno 6 Lite będzie miał przekątną 6,43 cala i nie zaoferuje funkcji odświeżania obrazu z podwyższoną częstotliwością, a jedynie próbkowanie dotyku z częstotliwością 180 Hz.

Ponadto na liście parametrów smartfona znajdzie się procesor Qualcomm Snapdragon 662, który nie obsługuje sieci piątej generacji. Po podobny układ sięgnął niedawno również Honor w modelu Honor 50 Lite.

Do tego Oppo Reno 6 Lite zaoferuje też 3,5 mm złącze słuchawkowe i dual SIM. Smartfon po wyjęciu z pudełka powinien pracować pod kontrolą systemu Android 11 z interfejsem ColorOS 11.

Cena smartfona w Europie nie jest jeszcze znana. Oppo F19 kosztuje w Indiach równowartość ~1000 złotych, ale nie jest to dla nas żaden punkt odniesienia, ponieważ ceny w Indiach są zupełnie inne niż na Starym Kontynencie.