tablet dla dzieci Samsung Galaxy Tab A Kids
Samsung Galaxy Tab A Kids (źródło: Samsung)

Samsung wprowadza do sprzedaży nowy tablet dla dzieci

Na rynku nietrudno znaleźć tablet dla dzieci, aczkolwiek mimo wszystko to wciąż niezbyt rozwinięta gałąź tego segmentu. Samsung wprowadził na rynek nowy model dedykowany najmłodszym. Jego cena jest przystępna.

Reklama

Samsung wprowadza do sprzedaży nowy tablet dla dzieci – Galaxy Tab A Kids

Urządzenie bazuje na modelu Galaxy Tab A7 Lite WiFi, który obecnie kupicie w sklepie Media Expert za 799 złotych. Wersja dedykowana najmłodszym sprzedawana jest w zestawie ze specjalnym etui z nóżką, które ochroni urządzenie w razie upadku na ziemię i pozwoli wygodnie ustawić sprzęt na biurku czy stole. Ponadto Galaxy Tab A Kids oferuje interfejs, który ułatwi dzieciom obsługę, a także funkcje ochrony rodzicielskiej.

tablet dla dzieci Samsung Galaxy Tab A Kids
źródło: Samsung

Urządzenie zostało stworzone we współpracy z popularną w Rosji marką dziecięcą Smeshariki. Będzie ono sprzedawane w kolorowym opakowaniu, pokrytym postaciami, znanymi z animowanej serii, a w jego wnętrzu znajdą się zabawne naklejki, którymi dzieci mogą ozdobić wszystko, co tylko im się spodoba. Pod warunkiem, że rodzice nie będą krzyczeć ;)

Oprócz dedykowanego, łatwego w obsłudze interfejsu, urządzenie oferuje też preinstalowaną zawartość od znanych marek, w tym m.in. LEGO i Toca. Każda aplikacja zapewni dziecku nie tylko rozrywkę, ale również cenne treści edukacyjne w różnych dziedzinach.

Urządzenie wyposażono w akumulator o pojemności 5100 mAh, który według deklaracji producenta spokojnie wystarczy na jeden dzień intensywnego użytkowania. Użytkownicy nie powinni też narzekać na powierzchnię, na której będą wyświetlane wszystkie treści, bowiem ekran w tym modelu ma w zupełności wystarczającą dla dziecka przekątną 8,7 cala.

Ponadto urządzenie oferuje głośniki stereo oraz 32 GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o pojemności nawet 1 TB. Łączność z siecią odbywa się natomiast z wykorzystaniem WiFi.

Urządzenie jest już dostępne w Rosji w cenie 14990 rubli, co jest równowartością ~830 złotych. Na tę chwilę nie ma informacji, czy producent planuje wprowadzić ten model na inne rynki, aczkolwiek wydaje się to raczej wątpliwe z uwagi na ścisłą współpracę z marką Smeshariki.