Sieć 5G już dostępna dla klientów T-Mobile na kartę. Operator uruchamia specjalny pakiet

T-Mobile zapowiadało niedawno, że przygotowuje się do uruchomienia sieci 5G dla użytkowników ofert na kartę, ale chyba mało kto spodziewał się, że stanie się to tak szybko. A tu proszę – w taryfie GO! można już kupować specjalny pakiet z dostępem do 5G.

Reklama

„Populacja klientów sieci T-Mobile 5G zwiększa się”

T-Mobile oferuje usługi 5G od początku czerwca 2020 roku. Od tej pory sukcesywnie zwiększa zasięg sieci nowej generacji i stara się poszerzać dostępność do niej, sprzedając smartfony z odpowiednimi modemami (które już teraz stanowią 25% całej oferty), a także oferując specjalne taryfy dla tych, którzy już posiadają odpowiedni sprzęt. Obecnie w zasięgu sieci 5G od T-Mobile znajduje się ponad 6 milionów Polaków.

Na początku marca, Andreas Maierhofer, czyli prezes T-Mobile Polska, poinformował, że firma ma w planach wprowadzić obsługę sieci 5G dla klientów użytkujących karty pre-paid. Termin wdrożenia odpowiednich taryf określono na pierwszą połowę 2021 roku, ale chyba nikt się nie spodziewał, że odpowiednie ogłoszenie zostanie podane po niespełna miesiącu od tamtej deklaracji.

Bez limitu XL to pakiet dla użytkowników sieci 5G

Taryfa GO! w T-Mobile na kartę obejmowała do tej pory tylko dwa główne pakiety – „Bez limitu M” oraz „Bez limitu L”. Teraz dołącza do nich trzeci – „Bez limitu XL”, umożliwiający korzystanie z sieci 5G. Jeśli chodzi o zakres usług, to nowy pakiet jest właściwie kopią „Bez limitu L”, z tą różnicą, że zamiast 30 GB dostajemy do wykorzystania 40 GB miesięcznie (przy założeniu, że użytkownik zasili konto kwotą 40 zł).

Wszystkie inne przywileje są utrzymane, a więc także dostęp do usługi Supernet Video HD, dzięki której oglądanie filmów w aplikacjach i na platformach streamingowych jak Netflix, YouTube, TikTok, Prime Video, Ipla czy Player, nie pomniejsza naszego głównego pakietu danych.

Z oferty mogą skorzystać nie tylko obecni posiadacze planów T-Mobile GO!, ale także osoby, które do tej pory korzystały z innego planu taryfowego – Frii, Nowy Tak Tak, Hot, Happy lub internetu na kartę Blueconnect. Aktywacja oferty spowoduje zmianę taryfy na GO! i wyłączenie poprzednich usług. Można to zrobić w aplikacji Mój T-Mobile, przez użycie ekspresowego kodu *500*1*0# lub wysłanie SMS o treści AKTXL na numer 8080.

Jeśli chcielibyśmy zasięgnąć więcej informacji, możemy udać się na stronę T-Mobile.