bielizna T-Mobile Connected Underwear
T-Mobile Connected Underwear (źródło: TMobilePL)

Sieć 5G w T-Mobile na kartę będzie dostępna dla klientów w pierwszej połowie 2021 roku

Sieć 5G w Polsce rozwija się w swoim tempie. Operatorzy oferują już pierwsze abonamenty, w których można korzystać ze znacznie szybszej wymiany danych, ale dla korzystających z ofert na kartę to zwykle nadal czarna magia. T-Mobile zapowiada, że to się zmieni.

Reklama

60 tysięcy klientów T-Mobile z telefonami 5G

W trakcie rozmowy z IBSTech, prezes T-Mobile w Polsce, Andreas Maierhofer, poinformował o kilku interesujących planach sieci. Wskazał między innymi, że operator intensywnie pracuje nad poszerzaniem zasięgu sieci 5G w kolejnych polskich miastach. Zauważa też, że telefony z możliwością działania w szybszej sieci, stają się popularne.

Nadal nie mamy dedykowanych częstotliwości i budujemy 5G na częstotliwościach, które posiadaliśmy już wcześniej, ale klienci są ciekawi tej nowej technologii, co możemy zobaczyć w naszych sklepach i w naszym e-sklepie. Co ważne nowa technologia szeroko dostępna dzięki skali naszej sieci i szerokiemu portfolio urządzeń. W tej chwili jest to około 25 modeli na wszystkich poziomach cenowych. Już teraz 60 tys. klientów w naszej sieci wykorzystuje telefony 5G.Andreas Maierhofer – prezes T-Mobile Polska

Nie jest to to samo, co faktyczne korzystanie z sieci 5G, ale T-Mobile będzie pracować nad tym, by plany oferujące dostęp do sieci nowej generacji były bardziej opłacalne. Wlicza się w to otworzenie takiej możliwości przed klientami ofert na kartę.

5G w T-Mobile na kartę jeszcze w I połowie roku

Sporo klientów sieci T-Mobile jest na razie odciętych od możliwości korzystania z sieci 5G, nawet jeśli mają kompatybilne smartfony. Andreas Maierhofer obiecuje, że wkrótce się to zmieni:

Również w pierwszej połowie tego roku będziemy oferować technologię 5G klientom prepaid i uruchomimy kilka programów przeznaczonych dla klientów, do których telefony i routery nie mają dostępu do technologii LTE, aby zapewnić im znacznie lepsze wrażenia z usług sieciowych T-Mobile.

Warto przypomnieć, że T-Mobile lada dzień włączy klientom ofert na kartę możliwość korzystania z technologii VoLTE. Nie tak dawno udało się to zrobić mobilnym Vikingom.