Spotiyfy Niche Mixes
(źródło: Spotify)

Spotify pozwoli Ci stworzyć nawet najbardziej absurdalną playlistę, i to w kilka chwil

W połowie marca pojawiła się kolejna dawka informacji na temat Spotify HiFi, czyli upragnionej przez wielu funkcji, mającej na celu zapewnienie lepszego dźwięku. Tym razem firma przychodzi do nas z kolejną nowością, ale niestety zupełnie niezwiązaną z HiFi. Pozwoli ona… uzyskać playlistę dostosowaną dosłownie do każdej czynności.

Potrzebujesz playlisty dla wampira? A może do bycia smutnym piratem? Bardzo proszę

Niestety, ta nowość w popularnej aplikacji streamingowej nie odnosi się do ostatnich doniesień dotyczących Spotify HiFi. Jest to funkcja, z której jedni będą korzystać na potęgę, a drudzy mogą nawet ani razu jej nie uruchomić. Pozwala ona bowiem tworzyć playlisty.

Zapytacie, co w tym nowego? Bo przecież są już spersonalizowane playlisty na każdy dzień pod nazwą „Daily Mix X”, a także tygodniowe składanki czy nawet Radar premier, wyświetlający najnowsze utwory obserwowanych twórców. Ta nowość w Spotify ma sprawić, że dostaniemy naprawdę wyjątkową playlistę. To opcja dla tych, którym personalizowane (istniejące już) playlisty nie wystarczają, a chcą dostosować swoją muzykę dosłownie do wszystkiego.

Funkcja nazywa się Niche Mixes i – jak czytamy na blogu Spotify – ma na celu stworzenie składanek na (prawie) każdą okazję, o czym tylko pomyślimy. Są to zlepki utworów, które sprawdzą się nawet w najdziwniejszych momentach. Daje ona dostęp do dziesiątek tysięcy miksów, które mogą być naprawdę szalone – przykładowo Sad Pirate Mix (playlista do bycia smutnym piratem!?) czy Vampire Mix – znacie jakiegoś wampira korzystającego ze Spotify?

Jak stworzyć swój przedziwny Mix w Spotify?

Aby stworzyć swój nietuzinkowy Mix w Spotify, wystarczy uruchomić aplikację i w wyszukiwarce wpisać czynność po angielsku i słowo mix. Chcemy playlistę do szybkiego chodzenia? Wpisujemy Fast Walking Mix. A może do chodzenia z dobrym humorem? Wklepujemy Happy Walking Mix.

Są także dziwniejsze opcje – na przykład Warewolf Mix (playlista dla wilkołaków?!). Tutaj tak naprawdę ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia – a ta może sprawić, że uzyskacie naprawdę fajną składankę utworów. Co ciekawe, każda z tych składanek będzie na bieżąco aktualizowana, a więc playlista do bycia smutnym piratem już jutro może się nieco różnić od tej dzisiejszej.

Funkcja Niche Mixes Spotify
(fot. Tabletowo.pl)

Nowa funkcja jest dostępna zarówno dla posiadaczy Spotify Premium, jak i wersji bezpłatnej.