smartfon Sony Xperia 1 III smartphone
Sony Xperia 1 III (źródło: @OnLeaks)

Jeśli to nie żart, to specyfikacja modelu Sony Xperia 1 III będzie doskonała

Smartfony z serii Xperia 1 zdecydowanie wyróżniają się na tle bezpośredniej konkurencji. Sony Xperia 1 III podniesie jednak poprzeczkę znacznie wyżej niż poprzednie modele z tej linii – jej specyfikacja zapowiada się wyśmienicie.

Pierwsza Sony Xperia 1 wywołała efekt WOW. Flagowiec z ekranem 21:9 – coś naprawdę nietypowego. Sony Xperia 1 II była dość nudna, ale Sony Xperia 1 III może sprawić, że klientom brwi ponownie powędrują wysoko. Specyfikacja tego smartfona zapowiada się bowiem szalenie atrakcyjnie!

Specyfikacja Sony Xperia 1 III będzie doskonała

Sony znane jest z tego, że kroczy własną ścieżką i nie ogląda się na konkurencję. Specyfikacja Sony Xperia 1 III nie będzie jednak odstawać od parametrów najnowszych flagowców, a w najwyższej konfiguracji ustawi się nawet obok takich modeli, jak Asus ROG Phone 5 i Xiaomi Mi MIX Fold.

smartfon Sony Xperia 1 III smartphone
źródło: @OnLeaks

Według informacji, podawanych przez użytkownika serwisu Weibo, podpisującego się jako ZACKBUCKS, specyfikacja Sony Xperia 1 III w podstawowej konfiguracji obejmować będzie 12 GB RAM i 256 GB pamięci wbudowanej. Na rynku pojawi się jednak jeszcze lepsza, bo z aż 16 GB RAM i 512 GB przestrzenią na pliki użytkownika. Na tę chwilę nie wiadomo natomiast, czy Sony ponownie da możliwość jej rozszerzenia za pomocą karty microSD.

Na pokładzie najnowszego flagowca marki Sony znajdzie się też – co oczywiste – procesor Qualcomm Snapdragon 888 ze zintegrowanym modemem 5G i obsługą WiFi 6. Smartfon zasilać ma akumulator o pojemności 5000 mAh, który będzie można naładować przewodowo z mocą nawet 65 W. Do tego producent zainstaluje na start system Android 11.

smartfon Sony Xperia 1 III smartphone
źródło: @OnLeaks

Obiecująco zapowiada się również aparat w najnowszym flagowcu japońskiej marki. Specyfikacja Sony Xperia 1 III ma bowiem obejmować zestaw, w skład którego wejdzie główny aparat o rozdzielczości 64 Mpix oraz 12 Mpix z obiektywem ultraszerokokątnym, a także 8 Mpix o budowie peryskopowej, zapewniający zoom optyczny. Ten ostatni będzie nowością w urządzeniach mobilnych Sony.

Ponadto ponownie możemy spodziewać się świetnego wyświetlacza. Specyfikacja Sony Xperia 1 III obejmie bowiem też ekran 4K OLED HDR o przekątnej 6,5 cala z 10-bitową głębią koloru i funkcją odświeżania obrazu z częstotliwością 120 Hz. Panel ma charakteryzować się również jasnością maksymalną na poziomie 1300 nitów.

Niestety, mniej obiecująco zapowiada się cena Sony Xperia 1 III. ZACKBUCKS podaje, że w Chinach smartfon ma kosztować od 8999 juanów, co (po przeliczeniu na dolary amerykańskie) oznacza wzrost ceny o 10% względem Sony Xperii 1 II.

Chiński leakster doniósł też, że Sony zaprezentuje swojego najnowszego flagowca już 14 kwietnia 2021 roku.