Nie spodziewajcie się, że Samsung zaprezentuje za miesiąc Galaxy Z Fold 2

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że Samsung Galaxy Z Fold 2 zadebiutuje już 5 sierpnia 2020 roku na najbliższej konferencji Galaxy Unpacked. Wygląda jednak na to, że na jego premierę będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

W ostatnich miesiącach pojawiło się mnóstwo informacji na temat nowego składanego smartfona Samsunga, dlatego wydawało się, że prace nad tym modelem są już na tak zaawansowanym etapie, że producent będzie mógł go zaprezentować 5 sierpnia 2020 roku. Okazuje się jednak, że musimy uzbroić się w jeszcze trochę cierpliwości.

Samsung Galaxy Z Fold 2 zadebiutuje później niż się spodziewaliśmy

Jak donosi Max Weinbach z serwisu xda-developers, który jest jednym z najbardziej wiarygodnych źródeł nieoficjalnych informacji na temat nadchodzących urządzeń największych marek, Samsung Galaxy Z Fold 2 nie zadebiutuje na najbliższej konferencji Galaxy Unpacked.

To niemałe zaskoczenie, bowiem jeszcze kilka tygodni temu południowokoreański serwis ETNews donosił, że nowy składany smartfon Samsunga trafi do sprzedaży we wrześniu 2020 roku.

składany smartfon Samsung Galaxy Z Fold 2 render
Tak może wyglądać Samsung Galaxy Z Fold 2 (źródło: @UniverseIce)

Max Weinbach twierdzi jednak, że tak się nie stanie, bowiem oprogramowanie do Galaxy Z Fold 2 nie jest jeszcze gotowe, żeby nie powiedzieć, że jest dalekie od ukończenia. Jako że software jest kluczowym elementem każdego urządzenia, Samsung nie może sobie pozwolić na wprowadzenie nowego składanego smartfona na rynek już we wrześniu.

Tym bardziej, że operatorzy, do których oferty ewentualnie trafi Samsung Galaxy Z Fold 2, muszą mieć czas na przetestowanie go i zdecydowanie, czy będą go sprzedawać, czy nie.

Niewykluczone jednak, że podczas zbliżającego się Galaxy Unpacked, w trakcie którego na pewno zobaczymy Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra (Galaxy Note 20+ Samsung podobno w ogóle nie ma w planach), południowokoreański producent wspomni o Galaxy Z Fold 2 i zdradzi co nieco informacji na jego temat.

Na pełnoprawną premierę, w trakcie której poznamy szczegóły dotyczące specyfikacji oraz ceny i dostępności w sprzedaży, musimy jednak poczekać. Na razie trudno powiedzieć, jak długo, ale według Maxa Weinbacha, Samsung Galaxy Z Fold 2 nie trafi do sklepów wcześniej niż dopiero w październiku 2020 roku.

Polecamy również: