Samsung Galaxy Fold fot. Tabletowo.pl

Są nowe szczegóły nt. Galaxy Fold 2. Samsung poprawi dużo rzeczy

Galaxy Fold jest niewątpliwie przełomowym smartfonem, lecz jednocześnie niepozbawionym wad. Tego typu konstrukcja może zaoferować znacznie więcej, co pokaże nadchodzący Galaxy Fold 2. Właśnie pojawiły się nowe, szczegółowe informacje na jego temat, które wielu osobom zapewne zaostrzą apetyt na niego.

Samsung Galaxy Fold 2 zaoferuje to, co powinien mieć pierwszy Galaxy Fold

Galaxy Fold krytykowano przede wszystkim za zastosowane wyświetlacze i wygląda na to, że Samsung wziął sobie tę krytykę do serca i postarał się, aby Galaxy Fold 2 zaoferował znacznie lepsze rozwiązania, które spełnią oczekiwania klientów.

Jak bowiem donosi południowokoreański serwis ETNews, ekran wewnętrzny w Samsungu Galaxy Fold 2 będzie miał przekątną 7,7 cala, a więc o 0,4″ większą niż ten w Galaxy Fold. Ma się on też charakteryzować proporcjami 11,8:9 i rozdzielczością 2213×1689 pikseli, a na dodatek odświeżać obraz z częstotliwością 120 Hz.

Samsung Galaxy Fold foldable smartphone
Samsung Galaxy Fold (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Samsung zastosuje w jego przypadku UTG (Ultra Thin Glass), podobnie jak w Galaxy Z Flip. Mówi się również o tym, że Koreańczycy chcieliby dodać wsparcie dla obsługi rysikiem S Pen, ale niekoniecznie musi się im to udać, ponieważ digitizer w tego typu smartfonie po 100000 cykli składania i rozkładania zaczyna tracić swoje właściwości, co jest niedopuszczalne, gdyż samo urządzenie ma wytrzymać dwa razy więcej cykli.

Samsung podobno już od roku współpracuje z południowokoreańskimi specjalistami, aby zwiększyć żywotność digitizera do składanych konstrukcji, ale nie wiadomo, czy uda się przezwyciężyć te przeciwności na czas, aby Galaxy Fold 2 dało się obsługiwać stylusem.

Poważnego upgrade’u doczeka się również zewnętrzny wyświetlacz. Serwis źródłowy podaje, że Galaxy Fold 2 zaoferuje ekran o przekątnej 6,23 cala, proporcjach 2267×819 pikseli i rozdzielczości 24,9:9. Ma on jednak odświeżać obraz już ze standardową częstotliwością 60 Hz. Aby zwiększyć obszar wyświetlania, Samsung ma zastosować panel typu Infinity-O, tj. z okrągłym otworem w górnej części na aparat do selfie i rozmów wideo.

Samsung Galaxy Fold 2 screen display specs
Specyfikacja ekranów w Samsungu Galaxy Fold 2 (źródło: ETNews)

Na załączonej powyżej grafice widać, że Samsung Galaxy Fold 2 po rozłożeniu ma mieć wymiary 152,6×122,9 mm. Dla porównania, Galaxy Fold mierzy wówczas 160,9×117,9 mm. Nowy składany smartfon będzie więc zauważalnie niższy, ale jednocześnie też trochę szerszy. Dodatkowo, jeśli potwierdzi się to, o czym informuje serwis źródłowy, wewnętrzny ekran ponownie zostanie „skalany” sporych rozmiarów wyspą z aparatami.

Mówi się, że masowa produkcja Galaxy Fold 2 rozpocznie się w lipcu 2020 roku. Miesięcznie z fabryk ma wyjeżdżać 300 tysięcy egzemplarzy tego składanego smartfona, a do końca roku Samsung może sprzedać nawet 3 mln sztuk.

Według nieoficjalnych doniesień, Galaxy Fold 2 zadebiutuje 5 sierpnia wraz z Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20+ oraz Galaxy Z Flip 5G.

Źródło: ETNews via GSMArena