Flagowy Honor 50 z procesorem Snapdragon? Oj tak, i to jakim!

Honor oddzielił się od Huawei w ubiegłym roku – w idealnym czasie, gdy stało się jasne, że firma-matka może pociągnąć Honora w dół na rynku smartfonów. Po uzyskaniu niezależności, producent może współpracować z amerykańskimi firmami, a to oznacza zastosowanie procesorów Qualcomm w nadchodzących urządzeniach.

Reklama

Data premiery serii Honor 50 ustalona

Na platformie społecznościowej Weibo, Honor opublikował zapowiedź nowego smartfona marki, która o samym urządzeniu zdradza niewiele, ale za to określa dokładną datę premiery nowej serii inteligentnych telefonów. Zgodnie z filmem, nowe smartfony Honora zostaną zaprezentowane 16 czerwca.

Zwiastun daje też wgląd w pewne detale urządzenia, nieznane nam wcześniej. Na przykład wydaje się, że obudowa będzie mienić się różnymi barwami dzięki błyszczącym drobinkom zatopionym w jednej z jej warstw. Podstawowy kolor Honora 50 będzie najwyraźniej niebieski.

Co w środku Honora 50?

Żadne elementy specyfikacji nie zostały oficjalnie potwierdzone przez producenta, ale informatorzy przekazali wcześniej niemal kompletny zestaw danych, z których wynika, że będziemy mieli do czynienia z prawdziwym flagowcem – przynajmniej w wersji Honor 50 Pro+.

Szkice projektowe Honor 50 (fot. GSMarena)

Podstawowa wersja ma zyskać procesor Qualcomm Snapdragon 778G, tak samo jak model Pro. Z kolei Honor 50 Pro+ ma wykorzystywać najszybszy dostępny układ Qualcomma, czyli Snapdragona 888+. Pozostałe elementy specyfikacji mają obejmować 6,79-calowy ekran AMOLED QHD+ odświeżający obraz w 120 Hz, 8 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej i baterię o pojemności 4400 mAh z szybkim ładowaniem 66 W oraz ładowaniem bezprzewodowym 50 W. Główny aparat będzie stanowił zestaw 50 Mpix + 13 Mpix (z obiektywem ultraszerokokątnym) + 8 Mpix (z teleobiektywem) + sensor 3D ToF.

Zapowiada się więc premiera bardzo interesujących smartfonów, którymi Honor ma szansę wrócić na europejski rynek i wypełnić luki po nieodżałowanym Huawei.