smartfon Google Pixel 6 smartphone
Google Pixel 6 (źródło: Google)

Premiera to formalność. Wiemy niemal wszystko o Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Mimo że Pixel 6 i Pixel 6 Pro zadebiutują oficjalnie dopiero w przyszłym tygodniu, to wiemy na ich temat niemal wszystko. Jeden ze sklepów kilka dni przed premierą opublikował bowiem wyczerpujące informacje na temat nowych high-endów Google.

Google Pixel 6 i Google Pixel 6 Pro już praktycznie bez tajemnic

Komuś w Carphone Warehouse prawdopodobnie omsknęła się ręka, ponieważ na stronie sklepu pojawiły się podstrony, poświęcone nowym high-endom Google, które zostaną zaprezentowane oficjalnie dopiero 19 października 2021 roku. Oczywiście zostały one już „zdjęte” i nie są dostępne, ale w internecie nic nie ginie, dzięki czemu mamy wyczerpujące informacje na temat smartfonów Pixel 6 i Pixel 6 Pro.

Na stronach Carphone Warehouse znalazły się m.in. informacje o zastosowaniu procesora Google Tensor, dzięki którym – według deklaracji Google – nowe Pixele mają zapewnić aż o 80% wyższą wydajność w porównaniu do modelu Pixel 5. Do tego na ich pokładzie znajdzie się chip Titan M2, odpowiedzialny za bezpieczeństwo.

Google Pixel 6 ma zapewnić zapas energii na cały dzień pracy dzięki funkcji Adaptive Battery lub nawet 48 godzin z włączonym trybem Extreme Battery Saver. Do tego obsłuży 30 W ładowanie przewodowe i indukcyjne o mocy 21 W.

smartfon Google Pixel 6 smartphone
Google Pixel 6 (źródło: Google)

Google Pixel 6 Pro również będzie można naładować przewodowo z mocą 30 W, ale indukcyjnie już z mocą 23 W. Ponadto w obu modelach zastosowane zostanie szkło Corning Gorilla Glass Victus. Tak samo jeden i drugi pochwali się certyfikatem pyło- i wodoszczelności IP68. Do tego oba smartfony mają otrzymywać poprawki zabezpieczeń Androida przez aż 5 lat.

Materiały udostępnione przez Carphone Warehouse potwierdziły też, że Pixel 6 zaoferuje 6,4-calowy wyświetlacz z regulowaną częstotliwością odświeżania i trybem wysokiej jasności, natomiast Google Pixel 6 Pro 6,7-calowy LTPO o maksymalnej częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Będzie mogła ona jednak spaść nawet do 10 Hz w określonych scenariuszach w celu oszczędzenia prądu z baterii.

smartfon Google Pixel 6 Pro smartphone
Google Pixel 6 Pro (źródło: Google)

Na tyle modelu Pixel 6 znajdą się dwa aparaty: główny o rozdzielczości 50 Mpix oraz z obiektywem ultraszerokokątnym. Google Pixel 6 Pro zaoferuje natomiast zestaw 50 Mpix + 48 Mpix (teleobiektyw) + 12 Mpix (ultraszeroki). Według deklaracji Google, nowy sensor 50 Mpix ma być w stanie wyłapać nawet o 150% więcej światła niż główna matryca w Google Pixel 5.

Jedną z funkcji, którą Google będzie mocno podkreślać, ma być Magic Eraser, pozwalający użytkownikowi usunąć wybrane elementy ze zdjęć (na przykład „mistrzów drugiego planu”). Z kolei Face Unblur wyostrzy twarz, a Motion Mode przyda się podczas rejestrowania dynamicznych scen.

Ponadto sklep Carphone Warehouse ujawnił, że Google Pixel 6 Pro zapewni 4x zoom optyczny i 20x Super Res Zoom, a na jego przodzie znajdzie się aparat z obiektywem o kącie widzenia 94°.

Przy okazji warto wspomnieć o tym, że według ostatnich informacji, Google Pixel 6 może kosztować w Europie 649 euro, a Google Pixel 6 Pro 899 euro. Po bezpośrednim przeliczeniu jest to równowartość – odpowiednio – około 3000 i 4150 złotych.