Google Pixel 6 (fot. Google)

Google zaprasza na premierę smartfonów Pixel 6 i Pixel 6 Pro

Zbliża się impreza, na której Google zaprezentuje swoje tegoroczne flagowe smartfony. W połączeniu z nowym Androidem 12, Pixel 6 oraz bardziej fotograficzny Pixel 6 Pro, jawią się jako solidna kontra wobec nowych iPhone’ów.

Pixel 6 już 19 października

Google odpaliło specjalną stronę, na której informuje o dacie premiery nowych smartfonów Pixel 6 oraz Pixel 6 Pro. Polecam ją odwiedzić, bo jest naprawdę bardzo przyjemna. Co prawda nie zdradza zbyt wielu szczegółów, ale zawiera kilka elementów, które przykuwają oko: jest kolorowa, ma muzyczkę i ruszają się na niej rzeczy. Super sprawa.

Wirtualne wydarzenie Google odbędzie się 19 października. Całość będzie transmitowana przez YouTube i rozpocznie się o godzinie 19:00 polskiego czasu.

Czego się spodziewać?

Co ciekawe, Google w tym roku nie połączyło konferencji dotyczącej nowego Androida oraz premiery kolejnej generacji smartfonów Pixel. Zamiast tego, ogłoszenie o Androidzie 12 już poszło w eter, choć nie podano żadnych informacji na temat planowanej daty udostępnienia aktualizacji – nawet dla flagowych urządzeń Google. Najpewniej dowiemy się o tym na konferencji, za dwa tygodnie.

smartfon google pixel 6 smartphone
Google Pixel 6 (źródło: Google)

Najbardziej enigmatycznym elementem nowych smartfonów Pixel 6 oraz Pixel 6 Pro jest autorski procesor Google – Tensor. Ponoć opera się on na rozwiązaniach, z których korzysta Samsung w Exynosach, ale ma też zapewniać nieosiągalną w innych smartfonach technologię uczenia maszynowego, powiązanego z algorytmami przetwarzania obrazu. Dzięki temu zdjęcia z Pixeli mają wynieść urządzenia Google na wyżyny fotografii.

Więcej o specyfikacji smartfonów Google Pixel 6 i Pixel 6 Pro przeczytacie w poniższym wpisie. My zaś zapisujemy przypomnienie o premierze smartfonów w kalendarzu.