(fot. Google)

Smartfony Google Pixel będą w stanie same nagrywać i wysyłać wideo w razie wypadku

Czysty Android 12 ma zaszytych w sobie kilka funkcji, które mogą być niezwykle przydatne w razie uczestniczenia w wypadku. Smartfony Google Pixel mają je rozszerzone, a do tej puli doszła właśnie funkcja pozwalająca na automatyczne nakręcenie filmu i wysłanie go pod numer alarmowy.

Bezpieczeństwo osobiste wzbogacone o opcję nagrania wideo

„Bezpieczeństwo osobiste” to osobna kategoria funkcji, które znajdują się w ustawieniach smartfonów Google Pixel. Można tam ustawić możliwość wysyłania automatycznych powiadomień do kontaktów alarmowych oraz automatycznego wybierania numeru 911, jeśli smartfon wykryje, że uczestniczyliśmy w wypadku samochodowym.

Google najwyraźniej nie zamierza zatrzymać rozwoju tej sekcji, ponieważ kolejna funkcja – automatycznego nagrywania wideo po nadaniu komunikatu alarmowego SOS, właśnie trafiła na smartfony z linii Pixel.

Jak działa nagrywanie alarmowe?

Funkcję SOS w Pixelach uruchamia się przez pięciokrotne naciśnięcie przycisku zasilania. W zależności od tego, jakie funkcje przypiszemy temu skrótowi, smartfon jest w stanie realizować różne scenariusze powiadamiania o nagłym zdarzeniu.

Zgodnie z informacją o aktualizacji Bezpieczeństwa osobistego w sklepie Google Play, od tego czasu telefon może nagrywać wideo nawet przez 45 minut, przy założeniu, że na urządzeniu będzie wystarczająca ilość miejsca dla pliku. Jeśli połączenie z internetem będzie dostępne, kopia zapasowa filmu zapisze się na naszym koncie Google, gdzie będzie przechowywana przez siedem dni. Zostanie też przesłana do wcześniej określonych kontaktów alarmowych, o ile wcześniej zaznaczyliśmy taką opcję.

Opcja nagrywania wideo alarmowego może pojawić się także w innych smartfonach z Androidem 12, ponieważ wzmianki o funkcjach Bezpieczeństwa osobistego widziano już w wersjach testowych tego systemu.