Samsung Galaxy Watch 4 Classic wear os 3
Samsung Galaxy Watch 4 Classic (fot. Tabletowo)

Smartwatche Samsunga dostają przydatną aktualizację. Co przynosi?

Samsung regularnie dodaje nowe funkcje do swoich smartwatchy z serii Galaxy Watch. Producent poinformował, że tym razem przygotował najnowszą aktualizację platformy SmartThings, dzięki której użytkownicy dostaną jeszcze większą kontrolę nad swoim inteligentnym domem.

Aktualizacja SmartThings dla smartwatchy Samsunga – co nowego?

Południowokoreański producent zapewnia, że dzięki najnowszej aktualizacji SmartThings posiadacze jego smartwatchy z serii Galaxy Watch będą mogli wygodnie sterować podłączonymi urządzeniami bezpośrednio ze swojego nadgarstka. Sprawia ona bowiem, że już nie muszą uruchamiać aplikacji – wystarczy, że przesuną palcem w prawo po tarczy zegarka, aby uzyskać dostęp do platformy SmartThings.

Samsung Galaxy Watch 5
fot. Michele Sirignano / Tabletowo.pl

Najnowsza aktualizacja dodaje wsparcie dla większej liczby urządzeń marki Samsung oraz innych firm, którymi od teraz można sterować z poziomu smartwatcha, podczas gdy wcześniej było to możliwe tylko za pośrednictwem smartfona. Nowością jest m.in. transmisja na żywo obrazu z kamer Home, Doorbell, Ring i Nest obsługujących protokół WebRTC – posiadacze (wybranych) Galaxy Watchy mogą rozmawiać z osobami, które zadzwonią do drzwi bezpośrednio z poziomu zegarka.

Ponadto najnowsza aktualizacja SmartThings dla smartwatchy z serii Galaxy Watch 5 i Galaxy Watch 4 umożliwia uruchamianie i wyłączanie dźwięku ze SmartTaga oraz regulowanie poziomu jego głośności, dostosowanie prędkości wentylatora w oczyszczaczu powietrza, ustawienie temperatury i kontrolowanie pożądanej temperatury dla grzania i chłodzenia w termostatach, a także sterowanie żaluzjami (dostępne są trzy niestandardowe polecenia: otwórz, zamknij i wstrzymaj oraz regulacja poziomu cienia).

Ponadto najnowsza aktualizacja umożliwia zdalne sterowanie podłączonym telewizorem z poziomu smartwatcha przez nowo dodaną funkcję sterowania Device-to-Device (D2D), która bezproblemowo łączy Galaxy Watch z pobliskim telewizorem Samsung, aczkolwiek producent zastrzega, że jest to dostępne wyłącznie w „najnowszych” telewizorach Smart TV obsługujących technologię BT HID. Dodatkowym wymogiem jest znajdowanie się urządzeń w zasięgu obsługi łączności bezprzewodowej Bluetooth.

Które smartwatche Samsunga otrzymają tę aktualizację?

Samsung informuje, że aktualizacja SmartThings – wersja o oznaczeniu v1.1.08 – dostępna jest dla smartwatchy Galaxy Watch 5, Galaxy Watch 5 Pro i Galaxy Watch 4 Classic.

Co ważne: informacja o niniejszej aktualizacji pojawiła się na niemieckiej stronie Samsunga, co może oznaczać, że jej dostępność może się różnić w zależności od rynku.