smartwatch Xiaomi Mi Watch

Xiaomi Mi Watch może już współpracować z iOS

Od debiutu Xiaomi Mi Watch na rynku chińskim nie minęło wiele czasu. Mimo to, producent zdążył już opublikować pierwszą, większą aktualizację oprogramowania swojego smart zegarka. Ta wnosi jedną, ale bardzo znaczącą funkcję.

Reklama

Aktualizacja dla Xiaomi Mi Watch

A jest nią możliwość parowania i współpracy z urządzeniami, które pracują pod kontrolą systemu iOS od Apple. Oznacza to, że posiadacze iPhone’ów zyskali własnie znacznie tańszą alternatywę dla najpopularniejszej opcji, jaką bez wątpienia są kolejne generacje Apple Watch.

Xiaomi Mi Watch wizualnie do złudzenia przypomina bowiem produkt sygnowany nadgryzionym jabłkiem. Różnice znacznie łatwiej dostrzec wewnątrz urządzeń, a przede wszystkim w zastosowanym oprogramowaniu. Zegarek Apple pracuje pod kontrolą systemu watchOS, z kolei Mi Watch ma zainstalowaną, bazującą na systemie wearOS by Google, zmodyfikowaną nakładkę MIUI. Jest to o tyle istotne, że to właśnie oparcie oprogramowania o system od Google pozwoliło na głębszą integrację z systemem iOS.

Reklama
smartwatch Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch

Równocześnie ze wsparciem dla Xiaomi Mi Watch, w sklepie AppStore debiutuje aplikacja Xiaomi Wear, której zadaniem będzie umożliwienie parowania i synchronizacji zegarka ze smartfonami od Apple.

Na tym jednak nie koniec zmian

Jak można wywnioskować z oficjalnego changelogu, wsparcie dla iOS to nie jest jedyna zmiana, jaką wnosi najnowsza wersja oprogramowania układowego dla Xiaomi Mi Watch. Usprawniono również proces parowania zegarka ze smartfonami wykorzystującymi Androida – tutaj sporadycznie zdarzał się błąd, w wyniku którego powiązanie dwóch gadżetów elektronicznych było niemożliwe, bowiem w momencie próby nawiązania połączenia smartwatch wieszał się. Poprawiono również przekazywanie notyfikacji za pośrednictwem Xiaomi Wear oraz wyeliminowano błąd, w wyniku którego konieczne było ręczne odświeżanie danych pogodowych.

Spore tempo prac w wykonaniu inżynierów Xiaomi może oznaczać, że firma, w momencie rozpoczęcia sprzedaży swojego topowego zegarka na rynkach zewnętrznych chce zaoferować produkt kompletny, przetestowany, mogący z miejsca stać się groźną alternatywą dla Apple Watcha. Na tę chwilę ciężko jednak przewidywać, czy Xiaomi Mi Watch zagrozi pozycji swojego amerykańskiego protoplasty.

Kiedy Xiaomi Mi Watch w Europie?

Potwierdzone: Xiaomi Mi Watch będzie dostępny w Europie. Wiemy, kiedy

Źródło: GSMArena