smartwatch Xiaomi Mi Watch

Potwierdzone: Xiaomi Mi Watch będzie dostępny w Europie. Wiemy, kiedy

Xiaomi Mi Watch jest smartwatchem z prawdziwego zdarzenia, na którego czekaliśmy bardzo długo. Do tej pory nie mieliśmy pewności, czy będzie dostępny również w Europie, ale teraz mamy oficjalne potwierdzenie, że zegarek trafi do sprzedaży na Starym Kontynencie. Wiemy też, kiedy mniej więcej się go spodziewać w naszym regionie.

Reklama

Xiaomi Mi Watch został zaprezentowany we wtorek, 5 listopada, wraz z Xiaomi CC9 Pro i CC9 Pro Premium Edition. Dzień później smartfony zadebiutowały w Europie pod zmienioną nazwą, jako Xiaomi Mi Note 10 i Mi Note 10 Pro. Wraz z nimi Xiaomi wprowadziło na Stary Kontynent średniopółkowego Redmi Note 8T i trzy telewizory Mi TV. Spodziewaliśmy się też zapowiedzi inteligentnego zegarka, lecz nic takiego nie miało miejsca. Nie oznacza to jednak, że nie będzie on dostępny w naszym regionie.

Reklama

Kiedy Xiaomi Mi Watch w Europie?

Wiele osób czeka, aż pierwszy smartwatch Xiaomi z systemem Wear OS trafi do sprzedaży na Starym Kontynencie. Brak oficjalnej informacji na ten temat podczas wczorajszej konferencji marki w Hiszpanii nie napawał optymizmem, lecz okazuje się, że Xiaomi Mi Watch będzie dostępny w Europie. Przedstawiciel producenta poinformował serwis PhonAndroid, że urządzenie trafi do Francji, jednak nie wcześniej niż dopiero w 2020 roku. Konkretnej daty nie podał, ale można się spodziewać, że nastąpi to w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Mimo że komunikat dotyczy konkretnie tego państwa, bardzo możliwe, że w podobnym okresie Xiaomi Mi Watch pojawi się także w innych krajach, w tym w Polsce. Jego europejska cena nie jest jeszcze znana, ale wersja podstawowa (jest bowiem też edycja specjalna) kosztuje w Chinach 1299 juanów, co jest równowartością ~167 euro lub ~700 złotych. Na polskim rynku z pewnością będzie droższy, lecz jego cena nie powinna przekroczyć 1000 złotych (czego osobiście się obawiałem).

Co oferuje Xiaomi Mi Watch i dlaczego jest taki wyjątkowy?

Xiaomi Mi Watch jest pierwszym smartwatchem Xiaomi z systemem Wear OS, co oznacza, że będzie nim można płacić za zakupy, gdyż na jego pokładzie jest obecny moduł NFC. Oprócz tego, zegarek oferuje m.in. dotykowy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,78 cala (326 dpi), pulsometr, obsługę standardu eSIM z możliwością wykonywania połączeń głosowych bez konieczności parowania ze smartfonem oraz akumulator o pojemności 520 mAh, który ma zapewnić do 36 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu. Urządzenie ma też na pokładzie dostosowany do tego typu sprzętu interfejs MIUI For Watch, jeden fizyczny przycisk i obrotową koronkę do nawigowania po funkcjach.

Źródło: PhonAndroid dzięki gsmManiaK

Reklama