Apple Watch Series 5 (fot. Miłosz Lis/Tabletowo.pl)

macOS 10.15.1 i watchOS 6.1 już do pobrania! Oto najważniejsze nowości

Po udostępnieniu aktualizacji iOS 13.2, przyszła kolei na komputery Mac i smartwatche Watch. Apple udostępniło macOS 10.15.1 i watchOS 6.1.

macOS 10.15.1 – lista nowości

Nie mamy do czynienia z dużą aktualizacją, przynajmniej pod względem odczuwalnych zmian. Mimo tego, użytkownicy muszą pobrać ponad 4 GB danych. Identycznie jak w iOS 13.2, Apple wprowadza ponad 70 nowych i uaktualnionych emoji, w tym przedstawiających pary neutralne płciowo i o różnych karnacjach. Nie zabrakło też obsługi nowych słuchawek AirPods Pro.

Reklama

Aktualizacja to również nowości w aplikacji Dom. Po pierwsze, funkcja Prywatny monitoring w HomeKit, która umożliwia w bezpieczny sposób rejestrować, przechowywać i wyświetlać zaszyfrowane materiały wideo pochodzące z kamer. Po drugie, od teraz routery wspierające HomeKit pozwalają kontrolować sposób, w jaki akcesoria HomeKit komunikują się przez internet lub między sobą w lokalnej sieci. Po trzecie, wprowadzono wsparcie dla głośników zgodnych z AirPlay 2 w scenach i automatyzacjach.

Masz iPhone’a 5? Lepiej go szybko zaktualizuj

Kilka nowości powinni odczuć też użytkownicy Siri. Asystentka głosowa oferuje teraz ustawienia prywatności, które zapewniają wygodniejszą kontrolę nad danymi wysyłanymi do Apple. Dodatkowo pojawiła się opcja usuwania historii komend głosowych i funkcji Dyktowanie (na ekranie ustawień Siri).

macOS 10.15.1 także:

  • przywraca możliwość wyświetlania nazw plików w widoku wszystkich zdjęć w aplikacji Zdjęcia,
  • przywraca możliwość filtrowania według ulubionych, zdjęć, wideo, edycji oraz słów kluczowych w widoku dni,
  • usuwa problem, przez który aplikacja Wiadomości mogła wysyłać tylko jedno powiadomienie mimo włączenia opcji powtarzania alertów,
  • rozwiązuje problem, w wyniku którego po uruchomieniu aplikacja Kontakty wyświetlała ostatnio otwarty kontakt zamiast listy kontaktów,
  • usuwa problem, który mógł występować w aplikacji Muzyka podczas wyświetlania playlist w folderach oraz nowo dodanych utworów na liście Utwory,
  • poprawia niezawodność migracji bazy danych biblioteki iTunes do aplikacji Muzyka, Podcasty oraz TV,
  • usuwa problem, przez który pobrane tytuły były niewidoczne w aplikacji TV.

watchOS 6.1 – najważniejsze zmiany

Użytkownicy obsługiwanych Apple Watchy mogą pobrać watchOS 6.1. Aktualizacja dodaje obsługę słuchawek AirPods Pro. Ponadto, firma Tima Cooka wreszcie udostępniła nowego watchOS-a na starsze modele smartwatchy – Apple Watch Series 1 i Series 2. Oczywiście nie zabrakło mniejszych poprawek, które powinny wyeliminować odkryte błędy.

Polecamy również:

iOS 13 – wrażenia po przejściu na ciemną stronę mocy

źródło: Apple, własne