smartwatch Xiaomi Mi Watch

Premiera Xiaomi Mi Watch – takiego smartwatcha od Xiaomi chcieliśmy!

Xiaomi ma w swojej ofercie wiele inteligentnych opasek i zegarków. Producent do tej pory nie wprowadził jednak na rynek „prawdziwego smartwatcha”. Długo na to czekaliśmy, ale chyba było warto – zaprezentowany dziś Xiaomi Mi Watch zapowiada się bardzo obiecująco.

Jest to pierwszy smartwatch Xiaomi w pełni tego słowa znaczeniu, a nie jedynie zegarek czy opaska z funkcjami smart. Nawet sama marka to podkreśla. Naprawdę długo czekaliśmy, aż producent wprowadzi na rynek takie urządzenie, ale kiedy nareszcie to zrobił, nie mamy powodów do narzekań. Xiaomi Mi Watch zapowiada się bowiem bardzo obiecująco.

Xiaomi Mi Watch – specyfikacja

Smartwatch wyposażono w kolorowy, dotykowy wyświetlacz AMOLED o kształcie zbliżonym do kwadratu o przekątnej 1,78 cala. Współczynnik dpi jest równy 326 ppi, co jest wynikiem bardzo dobrym. Koperta ma rozmiar 44 mm, a paski można dowolnie zmieniać (Xiaomi przygotowało całą masę dedykowanych).

O tym, że Xiaomi Mi Watch jest smartwatchem w pełni tego słowa znaczeniu, świadczy fakt, iż wyposażono go w 32-bitowy procesor Qualcomm Snapdragon Wear 3100, który jest dedykowanym SoC do inteligentnych zegarków. W jego skład wchodzą cztery rdzenie ARM Cortex-A7 o maksymalnej częstotliwości taktowania 1,2 GHz i grafika Adreno 304. Do produkcji tego układu wykorzystywany jest 28-nm proces technologiczny.

Xiaomi Mi Watch nie zawodzi również w kwestii łączności. Smartwatch oferuje wszystko, czego byśmy oczekiwali od tego typu urządzenia, a więc moduły Bluetooth, WiFi i NFC oraz GPS. Do tego jest wbudowana karta SIM (eSIM) i obsługa łączności LTE. W Polsce Orange, w ofercie Orange Flex, umożliwia „wgranie” na eSIM tego samego numeru, co w smartfonie, dzięki czemu użytkownik będzie mógł zostawić telefon w domu. Tym bardziej, że na pokładzie Xiaomi Mi Watch nie zabrakło głośnika i mikrofonu do przeprowadzania rozmów głosowych.

smartwatch Xiaomi Mi Watch
Xiaomi Mi Watch – „prawdziwy smartwatch, a nie uzupełnienie smartfona” (fot. Xiaomi)

Smartwatch pracuje pod kontrolą MIUI For Watch, czyli zmodyfikowanej wersji MIUI na urządzenia mobilne, stworzoną specjalnie z myślą o nowej kategorii urządzeń. W nawigowaniu po systemie pomaga koronka na prawej krawędzi Xiaomi Mi Watch. Poniżej niej jest także dodatkowy przycisk funkcyjny. Urządzenie zasilane jest przez akumulator o pojemności 570 mAh – według deklaracji producenta, ma to wystarczyć na 36 godzin działania, co w praktyce powinno przełożyć się na dwa dni pracy z dala od ładowarki.

Jeśli zaś chodzi o funkcje zdrowotne, Xiaomi Mi Watch oferuje pulsometr i możliwość zmierzenia pulapu tlenowego VO2max.

Na koniec, gwoli ścisłości, należy dodać, że w Xiaomi Mi Watch pracuje pod kontrolą systemu Wear OS by Google. Poza Chinami powinny działać płatności Google Pay, ale potwierdzenie dostaniemy dopiero wtedy, gdy smartwatch zadebiutuje poza Państwem Środka. Na razie jednak nie wiemy, kiedy (i czy w ogóle) to się stanie.

Xiaomi Mi Watch – cena

Cenę Xiaomi Mi Watch ustalono na 1299 juanów, co jest równowartością ~700 złotych. W sprzedaży pojawi się też specjalna edycja za 1999 juanów (równowartość ~1050 złotych).

Sprzedaż Xiaomi Mi Watch rozpocznie się w Chinach 11 listopada 2019 roku.

Źródło: Xiaomi