smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2 (fot. Android Headlines)

Spójrzcie, oto Samsung Galaxy Watch Active 2 w pełnej krasie

Ten strumień przecieków na temat Galaxy Watch Active 2 najprawdopodobniej nieprzypadkowo płynie w ostatnim czasie tak wartko. Wygląda na to, że Samsung zaprezentuje nowy smartwatch już 7 sierpnia 2019 roku, wraz z Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+. Do sieci wyciekł bowiem render prasowy nowego smartzegarka, co jasno wskazuje, że jego premiera czai się tuż za rogiem.

Jako że Galaxy Watch Active zadebiutował 20 lutego 2019 roku, nie spodziewaliśmy się kolejnej generacji już po pół roku. Bardziej prawdopodobna wydawała się rychła premiera Galaxy Watch 2, gdyż Samsung zaprezentował Galaxy Watch rok temu wraz z Galaxy Note 9. Ostatnio jednak dowiedzieliśmy się, że taki model nie pojawi się na rynku. Zamiast niego zadebiutuje Galaxy Watch Active 2.

Zapytać by można: po co ten pośpiech? Wszakże nie zwykliśmy być świadkami premiery nowej generacji smartwatcha co pół roku. Wygląda jednak na to, że Samsung zdecydował się zaprezentować Galaxy Watch Active 2 tak szybko, ponieważ przede wszystkim dodał nowe funkcje, które w ostatnim czasie zyskały na popularności za sprawą Apple Watch series 4 i nie zamierza się dłużej wstrzymywać, aby oddać je do dyspozycji użytkownikom.

Powyżej mowa o możliwości wykonywania EKG z poziomu smartwatcha oraz funkcji wykrywania upadku. To jednak nie jedyne nowości, jakie przyniesie Galaxy Watch Active 2. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, model ten będzie dostępny w dwóch rozmiarach: 40 mm i 44 mm. Nowy smartzegarek Samsunga ma też mieć wgrane najnowsze wydanie interfejsu One UI (1.5).

Na samej górze widzicie render prasowy Galaxy Watch Active 2, który jednoznacznie daje do zrozumienia, że premiera tego smartwatcha czai się tuż za rogiem. Moim zdaniem możemy być pewni, że zadebiutuje on wraz z Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+, gdyż tego typu grafiki najczęściej wyciekają właśnie niedługo przed oficjalnym debiutem urządzenia.

Render potwierdza wszystko to, czego się dowiedzieliśmy do tej pory o Galaxy Watch Active 2. Uwagę przykuwa czerwona obwódka wokół umieszczonego niżej przycisku, ale nie wiadomo, czy ma ona wyłącznie charakter ozdobny, czy coś oznacza. Przy okazji ponownie widzimy, że smartwatch nie ma obrotowego pierścienia, jeszcze do niedawna charakterystycznego dla smartzegarków Samsunga.

Więcej informacji na temat Galaxy Watch Active 2 znajdziecie w podlinkowanym poniżej artykule.

Samsung Galaxy Watch Active 2 właśnie zdradził (niemal) wszystko na swój temat

Źródło: Android Headlines