smartwatch Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2 (fot. SamMobile)

Galaxy Watch Active 2 zaoferuje dwie funkcje znane z Apple Watch series 4

Tydzień temu do sieci wyciekła potężna dawka informacji na temat Galaxy Watch Active 2, jednak wówczas nie dowiedzieliśmy się, jakie nowe funkcje zaoferuje nadchodzący smartwatch Samsunga. Teraz okazuje się, że na liście znajdą się dwa rozwiązania znane z Apple Watch series 4.

Reklama

Inteligentne zegarki przez większość osób wciąż traktowane są jako zbędny gadżet, jednak z roku na rok oferują one coraz większe możliwości i sukcesywnie przestają być tylko uzupełnieniem smartfona. W ostatnim czasie na popularności zyskują rozwiązania związane z szeroko pojętym zdrowiem, które mogą przekonać do zakupu użytkowników.

Reklama

Apple Watch series 4 przyniósł znaczącą nowość w postaci możliwości przeprowadzenia badania EKG bezpośrednio na nadgarstku – wiarygodność wykonanych przez niego pomiarów gwarantuje certyfikat FDA (amerykańskiej Agencji Żywności i Leków). Funkcja ta początkowo była dostępna wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, ale od połowy maja 2019 roku mogą z niej korzystać także użytkownicy w Polsce.

I chociaż wykonane za pomocą Apple Watch series 4 badanie EKG nie jest tak dokładne, jak to przeprowadzone przy użyciu specjalistycznej aparatury, to mimo wszystko pozwala wykryć nieprawidłową pracę serca. A to z kolei może uratować życie, gdyż sprowokuje użytkownika do jak najszybszego skontaktowania się z lekarzem. Praktyka zdążyła już pokazać, że rozwiązanie to spełnia swoje zadanie.

Kolejną nowością zaimplementowaną w Apple Watch series 4 jest detekcja upadku – gdy smartwatch wykryje, że użytkownik niespodziewanie upadł, wyświetli na ekranie opcję połączenia się z numerem alarmowym (oraz także możliwość odrzucenia alertu). A kiedy właściciel nie zareaguje na komunikat w określonym czasie, wówczas inteligentny zegarek sam zadzwoni po pomoc.

Jak wynika z najnowszych doniesień, nadchodzący Galaxy Watch Active 2 ma zaoferować obie ww. funkcje. Należy to uznać za niewątpliwą zaletę, bowiem Apple Watch series 4 nie współpracuje ze smartfonami z Androidem, przez co opcje te są dostępne wyłącznie dla właścicieli iPhone’ów.

Alternatywą jest zaprezentowany podczas targów CES 2019 w Las Vegas Withings Move ECG, lecz może on nie spełniać oczekiwań niektórych użytkowników, bowiem jest to klasyczny zegarek z funkcjami smart, a nie smartwatch w pełni tego słowa znaczeniu.

Na takim posunięciu Samsung może więc tylko zyskać, lecz nie wiadomo, jak bardzo zastosowanie nowych rozwiązań wpłynie na cenę Galaxy Watch Active 2. Dla przypomnienia, Galaxy Watch Active kosztował na start w Polsce 1099 złotych.

Specyfikacja smartwatcha Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2 właśnie zdradził (niemal) wszystko na swój temat

Źródło: SamMobile