smartfon Samsung Galaxy Note 10
Samsung Galaxy Note 10 (fot. @ishanagarwal24)

Spójrzcie i powiedzcie czy podoba Wam się Samsung Galaxy Note 10 (aktualizacja)

Samsung oficjalnie zapowiedział, że zaprezentuje rodzinę Galaxy Note 10 7 sierpnia 2019 roku. Od tego dnia dzielą nas jednak jeszcze aż cztery tygodnie, ale nie zmienia to faktu, że w sieci właśnie pojawiły się świetnej jakości rendery prasowe modelu podstawowego. Skoro taki design jest już przesądzony, pozwolę sobie Was zapytać: jak podoba Wam się Samsung Galaxy Note 10?

Seria Galaxy Note od samego początku była wyjątkowa za sprawą dedykowanego stylusa S Pen. W ostatnich latach pod względem designu jej przedstawicielom było jednak bardzo blisko do flagowców z linii Galaxy S, więc wiało trochę nudą w tym aspekcie. 2019 rok przyniesie długo wyczekiwany powiew świeżości.

Reklama

Już dość dawno dostaliśmy pierwszy sygnał, że Samsung zmieni położenie i ułożenie aparatów w serii Galaxy Note 10. Pierwsze doniesienia wspominały o symetrii, jednak wkrótce okazało się, że producent zachowa ją wyłącznie w przypadku aparatu do selfie i rozmów wideo – znajdzie się on bowiem w połowie długości pomiędzy jedną i drugą (zakrzywioną) krawędzią.

Jeśli zaś chodzi o aparat główny, to także zdążyliśmy dostać już sygnał, że w Galaxy Note 10 zmieni on swoje położenie – zamiast w centralnej części panelu tylnego, zostanie umieszczony przy lewym górnym rogu, podobnie jak Huawei zrobił to we flagowym modelu P30.

smartfon Samsung Galaxy Note 10
Samsung Galaxy Note 10 (fot. @ishanagarwal24)

Mimo wszystko najbardziej kontrowersyjnym posunięciem wydaje mi się umieszczenie aparatu do selfie i rozmów wideo w otworze w centralnej części wyświetlacza, ponieważ większość osób nie zdążyła się jeszcze do tego przyzwyczaić (nie jest to bowiem całkowitą nowością). Z drugiej strony, może to być bardzo dobre posunięcie, gdyż środek górnej belki i tak najczęściej jest wolny od ikon. Inną kwestią jest jednak to, jak wpłynie to na korzystanie z aplikacji, ale pokaże to dopiero praktyka (nie mogę się doczekać pierwszych testów).

Jednocześnie trochę szkoda, że Samsung zrezygnował z charakterystycznego dla swoich flagowców położenia aparatu głównego, ale zmiana ta z pewnością podyktowana jest chęcią innego zaaranżowania wnętrza smartfona – być może pozytywnie wpłynie to na komfort użytkowania Galaxy Note 10.

Nieoficjalnie mówi się jednak, że w modelu tym zabraknie 3,5 mm złącza słuchawkowego, a także slotu na kartę microSD – ten ostatni ma rzekomo zaoferować wyłącznie Galaxy Note 10+, co jest wyjątkowo dziwnym posunięciem.

Warto przy okazji też dodać, że zarówno Galaxy Note 10, jak i Galaxy Note 10+ ma być dostępny w dwóch wersjach: jednej z modemem 4G i drugiej z modemem 5G. Początkowo mówiło się, że do Europy trafi jedynie model podstawowy z ekranem o przekątnej 6,3 cala, ale możliwe, że ostatecznie klienci na Starym Kontynencie będą mogli kupić także ten z „Plusem” w nazwie z 6,7-calowym wyświetlaczem.

No więc, jak podoba się Wam Samsung Galaxy Note 10?

Aktualizacja – rendery Samsunga Galaxy Note 10+

W sieci pojawiły się właśnie także rendery prasowe Samsunga Galaxy Note 10+ z poczwórnym aparatem. Czwarte z „oczek” ma podobno zawierać sensor ToF (Time-of-Flight), podobnie jak aparat w Galaxy S10 5G. Do tego widać też dodatkowy otwór, ale nie wiadomo, co ma się w nim znajdować.

W przeciekach o Galaxy Note 10 umknął nam jeden bardzo ważny szczegół

W przeciekach o Galaxy Note 10 umknął nam jeden bardzo ważny szczegół

Źródło: @ishanagarwal24, WinFuture, @ishanagarwal24