źródło: Samsung

Potwierdzone: Samsung Galaxy Note 10+ bez 3,5 mm złącza słuchawkowego

Trudno to zaakceptować, ale taka jest prawda: Samsung Galaxy Note 10+ nie będzie miał 3,5 mm złącza słuchawkowego. Co prawda mówiło się o tym już od pewnego czasu, ale dopiero teraz otrzymaliśmy jednoznaczne potwierdzenie z wiarygodnego źródła.

Reklama

Opinie są podzielone: dla jednych 3,5 mm złącze słuchawkowe jest niezbędne, inni podzielają zdanie producentów, że jest to rozwiązanie przestarzałe i należy przestać je stosować. Nie wiem, który obóz jest liczniejszy, lecz można odnieść wrażenie, iż mimo wszystko ten pierwszy, gdyż znacznie częściej widzimy negatywne komentarze, jeśli okazuje się, że jakiś smartfon nie zaoferuje portu w tym standardzie.

Reklama

Teraz jest już pewne, że kolejnym będzie Samsung Galaxy Note 10+. Model ten pojawił się w bazie amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC), która opublikowała m.in. kilka zdjęć urządzenia. Niestety, ani na górnej, ani na dolnej krawędzi nie ma 3,5 mm złącza słuchawkowego. Co więcej, nigdzie nie widać też dedykowanego przycisku do uruchamiania asystenta Bixby, ale akurat ta wiadomość na pewno ucieszy wiele osób. Szczególnie w Polsce.

Na zamieszczonych powyżej zdjęciach podano także wymiary Galaxy Note 10+. Smartfon ma 162,5 mm wysokości i 77,6 mm szerokości. Dla porównania, Galaxy Note 9 mierzy 161,9×76,4, a Galaxy S10 5G 162,6×77,1 mm. Celowo wspomniałem o tym ostatnim, bowiem nadchodzący Notatnik z „Plusem” w nazwie również ma mieć wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala.

Na zdjęciach z FCC widać też, że aparat do selfie i rozmów wideo rzeczywiście ulokowany jest w otworze pośrodku górnej części ekranu. Na tyle umieszczono zaś potrójny aparat, któremu towarzyszą sensor ToF (Time-of-Flight) i dioda doświetlającą. Oczywiście nie zabrakło także miejsca na rysik S Pen i złącza USB-C, które będzie pełnić również rolę wejścia na słuchawki z taką końcówką.

Przypomnę, że Galaxy Note 10+ zadebiutuje wraz z Galaxy Note 10 z 6,4-calowym wyświetlaczem 7 sierpnia 2019 roku. Oba smartfony będą dostępne zarówno w wersji z modemem 4G, jak i wariancie z modemem 5G.

Rendery Samsungów Galaxy Note 10 i Galaxy Note 10+

Spójrzcie i powiedzcie czy podoba Wam się Samsung Galaxy Note 10 (aktualizacja)

*Na grafice tytułowej Samsung Galaxy Note 9 ze złączem słuchawkowym

Źródło: FCC przez xda-developers

Reklama