smartwatch Maxcom FW22 Classic
Maxcom FW22 Classic (źródło: Maxcom)

Ten smartwatch wygląda jak kultowe Casio. I potrafi zrobić EKG oraz zmierzyć ciśnienie!

Casio to kultowa marka zegarków – niejeden nasz Czytelnik z pewnością dostał zegarek tej firmy na komunię. Dziś „klasycznych czasomierzy” raczej się już nie daje na tego typu okazje (a na pewno zdecydowanie rzadziej niż kiedyś), ale smartwatch Maxcom FW22 Classic jak najbardziej może być ciekawą propozycją na prezent, na dodatek nie tylko dla młodych, ale też dla nieco starszych osób.

Reklama

Ten smartwatch wygląda jak kultowe Casio. I potrafi zrobić EKG oraz zmierzyć ciśnienie krwi!

Najnowszy Maxcom FW22 Classic nie wygląda jak większość smartwatchy, które można znaleźć w sklepach (zob. Apple Watch czy Galaxy Watch 4). To zarówno jego zaleta, jak i słaba strona – zależy od osobistych preferencji, aczkolwiek skojarzenia z zegarkami marki Casio z pewnością mogą przysporzyć mu popularności.

O ile design tego smart-zegarka może się spodobać lub nie, o tyle bogactwo funkcji, jakie on oferuje, z pewnością jest jego bardzo mocną stroną. Maxcom FW22 Classic oferuje bowiem możliwość wykonana EKG oraz zmierzenia ciśnienia krwi, co w urządzeniach z tej półki cenowej można nazwać ewenementem.

Oczywiście nie jest to urządzenie medyczne, zatem wyniki pomiarów niekoniecznie muszą być dokładne – trzeba o tym pamiętać i szczególnie w przypadku, gdy smartwatch wykryje nieprawidłowości, koniecznie zweryfikować je przy użyciu specjalistycznej aparatury oraz skonsultować się z lekarzem.

Koperta Maxcom FW22 Classic została wykonana z tworzywa – producent przygotował dwie wersje kolorystyczne: czarną i białą. Na udostępnionych przez Maxcom grafikach obie wyglądają tak samo atrakcyjnie i nie sposób rozstrzygnąć, która jest ładniejsza. Urządzenie celowo zostało zaprojektowane w stylu, który przywołuje skojarzenia ze wzornictwem charakterystycznym dla końcówki XX wieku.

Zegarek oferuje również kolorowy wyświetlacz IPS TFT o przekątnej 0,96 cala i rozdzielczości 160×80 pikseli. Za dostarczanie mu energii do działania odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 200 mAh, który według deklaracji producenta ma zapewnić do 10 dni pracy.

Ponadto smartwatch zapewnia m.in. funkcje liczenia kroków i spalonych kalorii, monitorowania tętna i snu, pomiaru saturacji krwi, odrzucania połączeń przychodzących na sparowany smartfon, aplikację pogody, powiadomienia o wiadomościach oraz z social mediów, możliwość wywoływania migawki w aparacie w podłączonym urządzeniu i „wiele” trybów sportowych.

Obudowa Maxcom FW22 Classic jest pyło- i wodoodporna (IP68). Smartwatch waży 35 gramów. Do komunikacji ze smartfonem wykorzystywany jest Bluetooth 4.0 oraz aplikacja FunDo Pro (urządzenie współpracuje też z programem M Active 2.

Sugerowana cena katalogowa Maxcom FW22 Classic została ustalona na 99 złotych, ale smartwatch można aktualnie kupić w specjalnej cenie w sklepie Neonet – za 59 złotych, czyli aż o 40 złotych taniej.