Amazfit Bip U smartwatch
Amazfit Bip U (źródło: Amazon India)

Amazfit Bip U – nie wiemy, kiedy premiera, ale wiemy już o nim wszystko

Amazfit to popularna marka smartwatchy. Ich producent, firma Huami, pochwaliła się niedawno, że w pierwszej połowie 2020 roku dostarczyła na rynek 1,74 mln smart-zegarków. Wkrótce jej ofertę wzbogaci kolejny model, Amazfit Bip U.

Reklama

Huami jest bardzo aktywne w ostatnim czasie, jeśli chodzi o wprowadzanie do sprzedaży kolejnych smartwatchy. Tylko we wrześniu 2020 roku ofertę marki wzbogaciły modele Zepp E Circle i Zepp E Square oraz Amazfit GTR 2 i Amazfit GTS 2, a także opaska Amazfit Band 5. Wkrótce dołączy do niej również nowy Amazfit Bip U.

Specyfikacja Amazfit Bip U

Na stronie indyjskiego Amazona pojawiła się podstrona, w całości poświęcona Amazfit Bip U. Mimo że nieznana jest data rynkowej premiery, to sklep ujawnił wszystkie informacje na temat nowego smartwatcha firmy Huami. Wiemy więc już o nim wszystko. Jedyną niewiadomą pozostaje tylko sugerowana cena detaliczna.

Amazfit Bip U zaoferuje swoim właścicielom kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 1,43 cala i rozdzielczości 320×302 piksele, na którym będzie można ustawić jedną z aż 50 tarcz (cztery zostaną preinstalowane, pozostałe można pobrać za pośrednictwem dedykowanej aplikacji Zepp).

Ponadto użytkownik dostanie możliwość wybrania, jakie informacje będą wyświetlane na ekranie smartwatcha (podobną funkcję oferuje m.in. Xiaomi Mi Band 5).

Amazfit Bip U smartwatch
źródło: Amazon India

Smartwatch zaoferuje też ponad 60 różnych trybów sportowych, a także pokaże takie parametry, jak przebyty dystans, prędkość poruszania się, liczba spalonych kalorii oraz puls (z opcją stałego pomiaru 24/7). Ponadto użytkownicy dostaną do dyspozycji funkcję sprawdzenia poziomu nasycenia krwi tlenem oraz monitorowania snu (wraz z dokładną analizą, podziałem na fazy i rozpoznawaniem drzemek).

Specyfikacja Amazfit Bip U obejmie również System Oceny Zdrowia PAI (jest on też m.in. w Xiaomi Mi Band 5), funkcję monitorowania poziomu stresu i cyklu menstruacyjnego oraz sterowania odtwarzaczem muzyki i wywoływania migawki aparatu w sparowanym smartfonie.

Amazfit Bip U smartwatch
źródło: Amazon India

Według zapewnień, Amazfit Bip U dzięki akumulatorowi o pojemności 225 mAh ma pracować na pojedynczym ładowaniu do 9 dni (ładowanie potrwa ~2 godziny). Smartwatch będzie ważyć 31 gramów (z paskami o szerokości 20 mm). Warto jeszcze dodać, że jego obudowa wytrzyma napór wody o ciśnieniu do 5 ATM i zanurzenie na głębokość do 50 metrów.