fot. Huami

Amazfit prezentuje dwa nowe smartwatche: GTR 2 oraz GTS 2

Amazfit nie zwalnia tempa. Po niedawnej premierze opaski Amazfit Band 5 przyszedł czas na prezentację nowych smartwatchy: modeli GTR 2 oraz GTS 2.

Reklama

Chińska firma Huami, która jest odpowiedzialna za smartwatche oraz smartbandy marki Amazfit, ostatnio nie próżnuje i wypuszcza na rynek kolejne nowe urządzenia. Tym razem przyszła pora na odświeżenie linii smartwatchy. Oto Amazfit GTR 2 oraz Amazfit GTS 2.

Amazfit GTR 2

Zacznijmy od modelu GTR 2. Urządzenie zaoferuje 1,39-calowy ekran AMOLED o maksymalnej jasności 450 nitów. Do wyboru klienci dostaną dwie wersje: klasyczną oraz sportową.

Model klasyczny będzie okalać obudowa ze stali nierdzewnej, a dołączony doń pasek zostanie wykonany ze skóry, dzięki czemu osoby, wrażliwe na materiały syntetyczne, będą mogły spokojnie z niego korzystać. Natomiast wersja sportowa zaoferuje połączenie aluminiowej koperty i paska, wykonanego z silikonu.

Model Amazfit GTR 2 będzie dostępny w dwóch wersjach: klasycznej oraz sportowej
Model GTR 2 będzie dostępny w dwóch wersjach: klasycznej oraz sportowej (fot. Huami)

Smartwatch zaoferuje 12 predefiniowanych trybów aktywności fizycznej, ale w przyszłości ich liczba ma wzrosnąć do aż 90. Model ten ma także czujnik, odpowiedzialny za monitorowanie rytmu serca 24/7. Dodatkowo otrzymał on aplikację PAI do pomiarów i analizy aktywności fizycznej użytkownika, która będzie generowała raporty o stanie zdrowia właściciela.

Najważniejszą nowością w nowym smartwatchu jest pomiar poziomu nasycenia tlenem krwi, dokładnie taki sam, jak w Amazfit Band 5. Dodatkowo model ten zaoferuje funkcję monitorowania jakości snu, która z pewnością ucieszy wiele osób. Według Huami, skuteczność nowych sensorów sięga aż 96%.

Jeśli natomiast chodzi o zaplecze komunikacyjne, to obejmuje ono m.in. GPS + GLONASS, NFC (brak obsługi Google Pay) czy współpracę z asystentami głosowymi. Przez omawiany smartwatch będzie można także porozmawiać (po sparowaniu ze smartfonem przez Bluetooth).

Obudowa smart-zegarka charakteryzuje się odpornością na wodę do 5 ATM. Na dane dla użytkownika zostanie przekazane 4 GB. Bateria ma zaś wytrzymywać do 14 dni ciągłego użytkowania.

Amazfit GTR 2 jest już dostępny w Chinach w cenie 999 juanów za wersję sportową (~563 zł) oraz 1099 juanów za wariant klasyczny (~620 zł).

Amazfit GTS 2

Amazfit GTS 2 w głównym założeniu miał naprawić błędy poprzednika. Zaoferuje on 1,65-calowy ekran AMOLED z dokładnie taką samą jasnością, jak model GTR 2, czyli 450 nitów. Wyświetlacze w obu modelach zostały pokryte powłoką odporną na zarysowania.

Funkcje oraz zaplecze komunikacyjne, jakie otrzymał omawiany smartwatch, są dokładnie takie same, jak w przypadku modelu GTR 2. Jedyną różnicą w jest wygląd oraz czas pracy na baterii – w GTS 2 ma wynosić do 7 dni.

Amazfit GTS 2 smartwatch
Model GTS 2 będzie różnił się od GTR 2 wyglądem i czasem pracy na baterii (fot. Huami)

Amazfit GTS 2 został wyceniony na 999 juanów (~563 zł) i będzie dostępny w 3 wersjach kolorystycznych: złotej, szarej oraz czarnej. Sprzedaż obydwu modeli oficjalnie rozpocznie się w Chinach 23 września, jednak już można składać zamówienia na nie.

Na razie Huami nie podaje, kiedy nowe smartwatche będą dostępne globalnie, jednak patrząc na poprzednie modele, można spodziewać się, że trafią one także do Polski. Na oficjalną premierę światową będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać.

Polecamy również: