Huami Zepp E

Jeden smartwatch Huami w dwóch wersjach – okrągłej i prostokątnej. Znakomity pomysł!

Nieraz bywało, że jakiś smartwatch zainteresował mnie swoją specyfikacją i funkcjami, ale nijak nie mogłem się przekonać do jego wyglądu z powodu kształtu obudowy. Po prostu nie „leżą” mi zegarki z kopertą i tyle. Huami ma na to sposób. Najnowszy model Zepp E dostępny jest w dwóch wersjach – Square i Circle. Bajecznie!

Zepp – nowa linia produktów obok Amazfit

Huami powołało do życia nową markę produktów. W dalszym ciągu będzie rozwijać urządzenia Amazfit, ale dziś przekazało, że tworzy drugą, równoległą linię urządzeń o nazwie Zepp.

Pierwszymi produktami Zepp są smartwatche Zepp E Cirlce oraz Zepp E Square. Najlepsze w nich jest to, że prawie nie różnią się specyfikacją, natomiast bardzo mocno – wyglądem:

  • Zepp E Circle ma okrągłą tarczę o średnicy 1,28 cala z wyświetlaczem AMOLED o rozdzielczości 416 x 416 pikseli
  • Zepp E Square ma prostokątny wyświetlacz o przekątnej 1,65 cala z wyświetlaczem AMOLED o rozdzielczości 442 x 348 pikseli

I to tyle różnic – reszta użytych podzespołów jest właściwie identyczna. Oba modele korzystają z korpusów ze stali nierdzewnej i dostępne są z różnymi kolorami pasków wykonanych z różnych materiałów.

Zepp E Circle i Zepp E Square – różni ich tylko wygląd

Smartwatche Zepp E korzystają z szeregu czujników, które rozpoznają 11 typów ćwiczeń, mogą śledzić sen i sprawdzają tętno. Zegarki nie mają wbudowanych modułów GPS ani eSIM. Są wodoodporne do 5 ATM.

W obu modelach zamontowano tę samą baterię o pojemności 188 mAh, która według producenta ma wystarczyć nas 7 dni działania. Pozostawiając Zepp E wyłącznie w trybie czuwania, można ten czas wysłużyć do 15 dni.

Zegarki działają na własnym systemie operacyjnym Huami. Oferuje kilka wymiennych tarcz na zmianę, a kolejne można pobrać ze sklepu z dodatkami.

Huami Zepp E wycenia się na 249 dolarów w Stanach Zjednoczonych i 209 funtów w Wielkiej Brytanii.