Ten no-name został oficjalnym smartfonem TikToka. Nie podejrzewałem

Jest taka firma, nazywa się Smartisan. Nie tak dawno zaprezentowała swój flagowy telefon: Nut Pro 3. Okazało się, że został on oficjalnym smartfonem TikToka.

Reklama

TikTok jest niezwykle popularną aplikacją. Choć jego sława jest trudno zrozumiała dla pokolenia przyzwyczajonego do Facebooka i Instagrama, liczby nie kłamią. W pierwszym kwartale 2019 roku chiński serwis wideo był najczęściej pobieraną apką na iPhone’ach. Nic dziwnego, że ByteDance, będące w posiadaniu TikToka, rozważa perspektywę wejścia na rynek smartfonów.

Dokładniej rzecz ujmując – już rozważyło, bo niedawno zaprezentowany Smartisan Nut Pro 3 okazał się smartfonem TikToka, o którym plotkowało się od jakiegoś czasu.

Reklama

TikTok Phone to Smartisan Nut Pro 3

Niestety, nie mogę traktować poważnie urządzenia, które nazywa się Nut Pro 3za dużo mam skojarzeń z The Coconut Songi nic na to nie poradzę. Specjalistom od finansów w ByteDance najwyraźniej nie przeszkadza ta marka Smartisana, a z jakichś powodów wydała się tej firmie bardziej odpowiednia od innych. Niewykluczone, że twórcy TikToka sypnęli groszem i wyciągnęli Smartisana z finansowego dołka, w którym firma tkwiła od jakiegoś czasu.

smartfon Smartisan Nut Pro 3
Smartisan Nut Pro 3 (fot. Smartisan)

Jakkolwiek było, flagowiec z procesorem Qualcomm Snapdragon 855 Plus, 8 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej stał się oficjalnym smartfonem TikToka. Być może stało się tak dzięki solidnemu zapleczu fotograficznemu – wszak Nut Pro 3 (hehe) ma z tyłu poczwórny aparat (włącznie z matrycą 48 Mpix oraz obiektywem szerokokątnym), a z przodu solidną kamerkę do selfie z matrycą 20 Mpix.

Zastanawia mnie jedynie grupa docelowa tego urządzenia, rozmijająca się chyba z profilem przeciętnego użytkownika TikToka. Smartisan zaprezentował przecież prawdziwego flagowca, za którego trzeba zapłacić w Chinach prawie 2900 juanów. Na pewno nie jest to półka urządzeń, w których przebierają nastolatki, czyli najważniejsi użytkownicy TikToka.

No, ale mogę się też mylić. Wszak nie jest powiedziane, że za smartfona zapłaci nastolatek, tylko jego rodzic. Samo życie.

No i się doczekaliśmy – oto Smartisan Nut Pro 3. Poznajcie go

źródło: Phone Arena