smartfon ZTE Axon 10s Pro 5G
ZTE Axon 10s Pro 5G (źródło: ZTE Weibo)

ZTE zapowiada rychłą premierę flagowego Axon 10s Pro 5G

Jeszcze nie tak dawno ZTE było jednym z największych graczy w segmencie smartfonów. Marka musiała jednak zapłacić za swoje błędy i jest zmuszona budować utraconą potęgę od nowa, co w obecnej sytuacji na rynku może nie być łatwe. Chińczycy nie zamierzają odpuścić i będą walczyć o klientów, zarówno tych mniej, jak i bardziej wymagających. Dla użytkowników o wyjątkowo dużych oczekiwaniach przygotowywany jest flagowy ZTE Axon 10s Pro 5G.

Do tej pory ZTE, powoli, małymi kroczkami wracało na rynek. Od kilku tygodni producent ponownie sprzedaje swoje smartfony w Polsce (kusząc klientów m.in. 36-miesięczną gwarancją) i ma bardzo ciekawe plany na najbliższą przyszłość. Marka niedawno poinformowała, że w przyszłym roku dołączy do swojej oferty aż dziesięć inteligentnych telefonów z modemami 5G. Widać więc, że Chińczycy nie chcą przegapić szansy, jaką daje im nieuchronnie zbliżający się boom na urządzenia obsługujące sieć piątej generacji. Jedną z nadchodzących nowości jest flagowy ZTE Axon 10s Pro 5G.

ZTE Axon 10s Pro 5G – zapowiedź premiery, specyfikacja

Producent oficjalnie poinformował, że smartfon zadebiutuje na początku 2020 roku. Jego premiery prawdopodobnie można spodziewać się podczas targów MWC 2020, ponieważ to właśnie w trakcie zeszłorocznej edycji tej imprezy zaprezentowany został ZTE Axon 10 Pro 5G. Najwyraźniej, pomimo że od prezentacji tego ostatniego minie wówczas rok, ZTE zdecyduje się tylko na lekkie odświeżenie

smartfon ZTE Axon 10s Pro 5G
ZTE Axon 10s Pro 5G (fot. ZTE)

To trochę zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że ZTE Axon 10s Pro 5G zostanie wyposażony w zupełnie nowy, ośmiordzeniowy (8x Kryo 585; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 865 2,84 GHz z układem graficznym Adreno 650 i dedykowanym modemem 5G Snapdragon X55. Producent spokojnie mógłby więc dać mu (na przykład) „12” nazwie, szczególnie że w przeszłości ochoczo przeskakiwał numerację (po ZTE Axon zaprezentowano Axon 7, a później Axon 9). Z drugiej strony, urządzenie będzie wyglądać niemal jak ZTE Axon 10 Pro 5G, więc taki krok jest uzasadniony.

ZTE zdradziło również, że ZTE Axon 10s Pro 5G zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 4000 mAh i będzie pracować pod kontrolą systemu Android 10 z nakładką MiFavor 10. Całość ma mieć grubość zaledwie 7,9 mm i ważyć 179 gramów. Smartfon zapewni także wsparcie dla WiFi 6. Działanie urządzenia poprawi silnik Z-Booster 2.0, który przy pomocy sztucznej inteligencji m.in. zoptymalizuje wydajność podczas rozgrywki czy pracy na wielu programach.

smartfon ZTE Axon 10s Pro 5G
ZTE Axon 10s Pro 5G (fot. ZTE)

Źródło: ZTE Weibo via FoneArena