ZTE: wkrótce to my będziemy trzecim największym producentem smartfonów na świecie, nie Huawei

W branżowych mediach co jakiś czas przewija się temat, że Huawei wziął sobie na celownik Samsunga i Apple i za kilka lat to on będzie największym producentem smartfonów na świecie. Nieco innego zdania jest natomiast ZTE, ponieważ zarzeka się, że to właśnie on stanie się poważną konkurencją dla Koreańczyków i Amerykanów. I to podobno szybciej niż nam się wydaje.

Nie da się ukryć, że Chińczycy sprzedają coraz więcej smartfonów. W 2014 do rąk klientów trafiło ~50 milionów egzemplarzy, natomiast rok później już 56 milionów. Jednak w 2016 roku ZTE pobiło rekord, gdyż dostarczyło do użytkowników aż około 100 milionów urządzeń, czyli prawie 2 razy więcej niż rok wcześniej!

Najprawdopodobniej właśnie dlatego prezes ZTE Mobile Devices, Lixin Cheng, powiedział ostatnio (podczas wywiadu dla amerykańskiej stacji telewizyjnej CNBC), ze wkrótce ZTE stanie się jednym z największych producentów smartfonów na świecie i będzie rywalizowało bezpośrednio z Samsungiem i Apple. I choć nie podał konkretnego, spodziewanego przedziału czasowego, to zasugerował, że stanie się to bardzo szybko, szybciej niż myślimy.

Lixin Cheng uważa, że w osiągnięciu tego celu ZTE pomoże nieuchronnie zbliżające się przejście z 4G na 5G. Jego firma inwestuje bowiem ogromne w środki w rozwój tej technologii i szykuje sobie odpowiednie zaplecze. Ba, zdążyła już nawet zaprezentować pierwszy (co prawda nie komercyjny, ale jednak) na świecie smartfon, obsługujący łączność 5G – Gigabit Phone.

Jak uważacie, ZTE naprawdę ma szansę stać się godnym rywalem dla Samsunga i Apple? I co wtedy z Huawei? Chyba, że ten ostatni będzie – według deklaracji – Numerem Jeden, zaś pozostała trójka powalczy między sobą o drugie miejsce?

*Na zdjęciu tytułowym ZTE Axon Elite (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: informacja prasowa