ZTE Axon 7

Flagowy ZTE Axon 7 debiutuje w Polsce

Po prawie siedmiu miesiącach od oficjalnej premiery, ZTE wprowadza flagowy model Axon 7 do Polski. Cena nie jest wygórowana, jak za sprzęt tej klasy, jednak jest nieco wyższa niż w przypadku części konkurentów.

Reklama

Jak każdy smartfon, tak i Axon 7 posiada tzw. podatek od nowości. Jego polską cenę ustalono na 2399 złotych. Kiedy spojrzycie na specyfikację, to z pewnością zgodzicie się ze mną, że nie jest to dużo. Z drugiej strony, wielu konkurentów zdążyło już stanieć, więc propozycja ZTE może nie mieć łatwo, aby się „przebić” i przekonać do siebie klienta. Choć z pewnością ma szanse.

Reklama

Axon 7 to flagowiec z krwi i kości. Jego sercem jest topowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 2,15 GHz z układem graficznym Adreno 530. Do swojej dyspozycji użytkownik ma 4GB RAM oraz 64GB pamięci wewnętrznej. Tę ostatnią może też zawsze rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128GB. Wszystkie treści wyświetlane są natomiast na 5,5-calowym wyświetlaczu AMOLED o rozdzielczości 2K.

Axon 7 oferuje także aparat główny 20 Mpix z f/1.9, PDAF, OIS (optyczną stabilizacją obrazu), możliwością nagrywania wideo w jakości 4K i diodą doświetlającą oraz kamerkę 8 Mpix na przodzie. Za wysoką (tak przynajmniej deklaruje producent) jakość odtwarzanego dźwięku odpowiada audiofilski procesor dźwięku marki Asahi Kasei (AK4961 + AK4490) oraz technologia Dolby Atmos.

ZTE Axon 7

W Axon 7 nie mogło też zabraknąć czytnika linii papilarnych oraz Dual SIM. Smartfon pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow i zasilany jest przez akumulator o pojemności 3250 mAh z funkcją szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0.

Z ciekawostek można także dodać, że Axon 7 został zaprojektowany przez studio projektowe BMW Designworks ze Stanów Zjednoczonych, a konsultantami w kwestii jakości odtwarzanego dźwięku byli muzycy z Konserwatorium Muzycznego Golden Ears z Xi’an w Chinach.

ZTE Axon 7

Na koniec jeszcze jedna, bardzo ważna informacja:

Axon 7 jest objęty programem Axon VIP serwis. W ramach programu okres gwarancyjny urządzenia wydłużony został do 3 lat. Ponadto, w ciągu pierwszych 6 miesięcy od daty zakupu producent gwarantuje jednokrotną wymianę uszkodzonego ekranu i jednokrotną naprawę smartfona w przypadku jego zalania przez pełen okres trwania gwarancji.

Źródło: informacja prasowa, RTV Euro AGD