Większej baterii od tej nie dostał żaden flagowiec Sony. Xperia 1.1 pójdzie na rekord

Większej baterii od tej nie dostał żaden flagowiec Sony. Xperia 1.1 pójdzie na rekord

Smartfony Sony nigdy nie kojarzyły mi się z dużymi bateriami. Pewnie to kwestia osobistych doświadczeń. Jednak odkąd Japończycy zaczęli montować w swoich telefonach naprawdę spore ekrany, kwestia ta stała się znacznie bardziej istotna. To „być albo nie być” dla następnej flagowej Xperii.

Xperia 1.1, Xperia 5 Plus… Tak naprawdę nie wiemy, jak będzie nazywał się flagowiec Sony, który zostanie zaprezentowany na targach Mobile World Congress, które ruszą w przyszłym miesiącu. Jednak mamy już kilka informacji dotyczących jej wyglądu i baterii, która będzie musiała poradzić sobie z zasilaniem sporego ekranu.

Poznaliśmy wygląd nowego flagowca Sony – prezentuje się znakomicie!

Kwestia akumulatora może być w tym wypadku kluczowa. Ostatnie flagowce Sony, czyli Xperia 1 oraz Xperia 5mimo stosunkowo niewielkich akumulatorów, całkiem nieźle radziły sobie z zarządzaniem energią. Xperia 1 z ekranem OLED 6,5″ 4K dysponowała baterią 3330 mAh, ale i tak dawała radę wytrzymać 4-5h z dala od ładowarki w trybie pracy na połączeniu mobilnym, co można zaliczyć do sukcesów.

Xperia 5 z kolei, miała baterię 3140 mAh. Przy wyświetlaczu OLOED 6,1″ Full HD+ potrafiła zapewnić czas działania około 5h, co na taki ekran i ogniwo, było naprawdę dobrym wynikiem. Pytanie, co by się stało, gdyby Sony zamontowało w następnym flagowcu naprawdę mocną baterię?

Czy 4400 mAh to dużo? Dla Xperii – tak

Smartfon, który przygotowuje Sony ma dostać wyświetlacz tej samej klasy, co Xperia 1ale dodatkowo ma być wyposażony w modem 5G. Jest to element, który razem z procesorem Snapdragon 865 będzie miał znacznie większe potrzeby energetyczne niż Snapdragon 855 wykorzystany w poprzedniku. Pytanie, czy bateria o pojemności 4400 mAh temu podoła?

Większej baterii od tej nie dostał żaden flagowiec Sony. Xperia 1.1 pójdzie na rekord

Sony będzie musiało się postarać, by w obudowie niemal identycznej do Xperii 1 (167 x 72 x 8,2 mm) zmieścić akumulator znacznie większy niż w poprzedniku. Xperia 1.1 ma dostać bryłę o wymiarach 168,2 x 71,6 x 8,1 mm. Do tego gdzieś tam musi zostać wpasowany modem 5G. Być może nie łączę jeszcze wszystkich kropek, ale coś tu musi być nie tak. Być może któraś z powyższych danych jest nieścisła – wszak mamy do czynienia wyłącznie z przeciekami.

Załóżmy jednak, że Sony to zrobi, i rzeczywiście Xperia 1.1 dostanie baterię 4400 mAh. To może przełożyć się na znakomity czas pracy. Przypomnijmy, że Samsung Galaxy S10 5G ma baterię 4500 mAh, a „patelniofon” Huawei Mate X 5G – 4200 mAh. Oba są rozmiarowo większe od kolejnego flagowca Sony (na szerokość, Samsung nie jest tak „długi”).

Pamiętając o tym, jakie cuda Xperia 1 potrafi wyczyniać z baterią 3330 mAh, byłbym spokojny o czas pracy Xperii 1.1. Może nawet będzie to pierwszy topowy smartfon z modemem 5G, który nie będzie potrzebował doładowywania w ciągu dnia? To by ustawiło Sony ponownie w jednej linii z innymi czołowymi producentami smartfonów w wyścigu o pieniądze klientów. Jednak, żeby tak się stało, nowy smartfon musi spełnić jeszcze dwa warunki:

  1. nie może być znacznie droższy od produktów konkurencji
  2. Sony musi poprawić oprogramowanie aparatu…

Sony przygotowuje prawdziwie topową Xperię

źródło: androidnext.info przez Phone Arena