smartfon Samsung Galaxy S10 5G smartphone
Samsung Galaxy S10 5G (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

W tych europejskich krajach i sieciach będzie dostępny Samsung Galaxy S10 5G

Samsung jeszcze nigdy nie zaprezentował tak wielu smartfonów podczas jednej konferencji. Na wczorajszym Galaxy Unpacked zadebiutowało bowiem w sumie aż pięć inteligentnych telefonów: składany Galaxy Fold, Galaxy S10e, Galaxy S10, Galaxy S10+ i Galaxy S10 5G. Wiadomo już, w jakich europejskich krajach i sieciach będzie dostępny model z modemem 5G.

Sieć 5G dopiero się rozwija, ale nie ma wątpliwości, że w przyszłości stanie się tą najczęściej wykorzystywaną do komunikacji. Samsung jest już gotowy na tę rewolucję. Co więcej, jako pierwszy oficjalnie zaprezentował gotowy do sprzedaży smartfon z modemem 5G – Galaxy S10 5G.

Koreańczycy poinformowali nawet, w jakich europejskich krajach i sieciach będzie dostępny ten model. Jeśli chodzi o te pierwsze, to na liście znajdują się Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Szwajcaria i Wielka Brytania. Galaxy S10 5G kupią klienci następujących operatorów: Deutsche Telekom, EE, Orange, Sunrise, Swisscom, TIM, Telefonica i Vodafone.

O Polsce na razie nie ma mowy, ale prędzej czy później również i w naszych sklepach pojawią się smartfony z modemem 5G. Aktualnie dopiero jednak trwają testy sieci 5G – T-Mobile uruchomiło w Warszawie pięć testowych nadajników.

Specyfikacja Samsunga Galaxy S10 5G

Nazwa smartfona może być nieco myląca, bowiem sugeruje, że jest to Galaxy S10 z modemem 5G. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej, ponieważ Galaxy S10 5G wyposażono w (obustronnie zakrzywiony) wyświetlacz Super AMOLED o przekątnej 6,7 cala oraz poczwórny aparat główny: 12 Mpix 77° f/1.5-2.4 OIS + 12 Mpix 45° f/2.4 PDAF OIS (tzw. teleobiektyw z dwukrotnym zoomem optycznym) + 16 Mpix 123° f/2.2 (obiektyw szerokokątny) + oczko do pomiaru głębi.

Oprócz tego, Samsunga Galaxy S10 5G wyposażono również w 8 GB RAM, 256 GB pamięci wbudowanej bez możliwości rozszerzenia przy pomocy karty microSD, podwójną kamerkę na przodzie z głównym sensorem o rozdzielczości 10 Mpix i jasności f/1.9, jeden slot na kartę SIM i akumulator o pojemności 4500 mAh ze wsparciem dla technologii szybkiego ładowania 25 W, szybkiego ładowania bezprzewodowego i funkcji zwrotnego ładowania bezprzewodowego. Smartfon ma wymiary 77,1×162,6×7,94 mm i waży 198 gramów.

Samsung nie podał sugerowanej ceny Galaxy S10 5G, ale należy się spodziewać, że ukształtuje się ona na poziomie równowartości co najmniej 5500-6000 złotych. Smartfon trafi do sprzedaży w Europie latem 2019 roku, natomiast wcześniej będzie dostępny w Korei Południowej i Stanach Zjednoczonych (w tych ostatnich na początku wyłącznie w sieci Verizon).

Źródło: Samsung, Samsung