Sony Xperia 1

Tak będzie wyglądać nowa Sony Xperia 2

Albo Sony Xperia 1s bądź Sony Xperia 1R

Xperia 1 jest wyjątkowy flagowcem, bowiem jako jedyny high-end na rynku oferuje wyświetlacz o proporcjach 21:9. Już za kilka dni Sony zaprezentuje kolejną propozycję z flagowej półki, (najprawdopodobniej) Xperię 2. Jeszcze przed oficjalną premierą możemy zobaczyć, jak będzie ona wyglądać.

Właściwie nie mamy jednak pewności, jak Sony nazwie swojego kolejnego flagowca. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem wydaje się Xperia 2, aczkolwiek niewykluczone, że producent zdecyduje się na Xperię 1s, ponieważ i takie sygnały pojawiały się w przeszłości. Nazwa to mimo wszystko kwestia drugorzędna, więc na razie nazywajmy umownie nadchodzącą nowość Xperią 2.

Reklama

Zdjęcia nowego flagowca Sony

Serwis Xperia Blog opublikował dziś fotografie, na których widać niezaprezentowany jeszcze smartfon Sony. Patrząc na nie, w oczy rzucają się przede wszystkim dwie rzeczy. Po pierwsze, urządzenie zaoferuje potrójny aparat główny, który został umieszczony w lewym górnym rogu panelu tylnego, a nie pośrodku, jak w Xperii 1. Po drugie, nadchodząca nowość jest bardzo długa, co sugeruje zastosowanie ekranu o proporcjach 21:9 (co nie powinno nikogo dziwić).

Od razu też przypomnę, że w przeszłości pojawiła się niejedna informacja, jakoby nowy smartfon Sony z flagowej półki miał zaoferować mniejszy wyświetlacz niż Xperia 1 – sześcio- lub 6,1-calowy (ale wciąż o kinowych proporcjach 21:9). W związku z tym urządzenie jednocześnie zostałoby wyposażone baterię o mniejszej pojemności, 3000 mAh.

Specyfikacja nowego flagowca Sony nie jest znana, ale powinniśmy spodziewać się na jego pokładzie m.in. ośmiordzeniowego (8x Kryo 485; 7 nm) procesora Qualcomm Snapdragon 855 2,84 GHz z układem graficznym Adreno 640, 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej. Raczej wątpliwe, aby Japończycy sięgnęli po Snapdragona 855 Plus 2,96 GHz z podkręconym o 15% GPU.

Niewykluczone też, że nadchodzącą nowością Sony okaże się Xperia 1R, ponieważ i o takim smartfonie pojawiły się doniesienia w przeszłości. Według nich, model ten zostanie wyposażony w wyświetlacz o proporcjach 21:9 i rozdzielczości… 5K 5040×2160 pikseli – byłby to pierwszy inteligentny telefon na rynku z ekranem o takich parametrach.

Najprawdopodobniej wszystko wyjaśni się już wkrótce, bowiem Sony pojawi się na tegorocznych targach IFA 2019 w Berlinie, gdzie z pewnością zaprezentuje nowe smartfony, w tym kolejnego flagowca. Przypomnę, że producent zaplanował swoją konferencję na 5 września 2019 roku na godzinę 13:00.

*Na zdjęciu tytułowym Sony Xperia 1 (pod linkiem znajdziecie jej recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: Xperia Blog

Aktualizacja:

Serwis Winfuture.de opublikował więcej zdjęć nadchodzącego urządzenia: