smartfon Sony Xperia 2
Sony Xperia 2 (fot. @OnLeaks CashKaro.com)

Tak ma wyglądać Sony Xperia 2

Flagowa Sony Xperia 1 jeszcze nie zdążyła trafić do sprzedaży w Polsce, a już pojawiły się (kolejne) informacje na temat jej następczyni, Xperii 2. Japończycy ponownie zastosują ekran o kinowych proporcjach 21:9, jednak nowy smartfon będzie się nieco różnił wizualnie od swojej poprzedniczki.

W mojej prywatnej opinii Sony Xperia 1 jest jednym z najciekawszych flagowców, jakie do tej pory ujrzały światło dzienne, lecz z każdą kolejną premierą nowego high-enda konkurencji mój entuzjazm sukcesywnie maleje. Nie zmienia to mimo wszystko faktu, że Japończycy zaprezentowali smartfon, który zapada w pamięć. I wiele wskazuje na to, że nie zamierzają porzucić dopiero co obranego kierunku.

Reklama
smartfon Sony Xperia 1
Sony Xperia 1 (fot. Sony)

Sony Xperia 2

W sieci pojawiły się dziś rendery kolejnego flagowca, który z dużym prawdopodobieństwem zadebiutuje na rynku jako Xperia 2. Smartfon również zostanie wyposażony w wyświetlacz o proporcjach 21:9, aczkolwiek tym razem ekran ma mieć nieco mniejszą przekątną niż panel w Sony Xperii 1 – mówi się, że będzie miał 6,1 cala.

Mnie osobiście cieszy, że Sony także i w tym przypadku nie zdecyduje się na żadne wycięcie w wyświetlaczu ani otwór – nad i pod ekranem widoczne są ramki, aczkolwiek tylko ta pierwsza jest dość szeroka, podczas gdy ta na dole jest niemal niewidoczna (podobnie jak ma to miejsce w Xperii 10 i Xperii 10 Plus).

Spore zmiany zajdą natomiast na panelu tylnym, ponieważ potrójny aparat główny zostanie przeniesiony z środkowej części w lewy górny róg. Dioda doświetlająca ponownie znajdzie się nad modułem. Od razu warto też wspomnieć wcześniejsze doniesienia, według których jeden z obiektywów ma zostać zastąpiony sensorem ToF (Time-of-Flight). Wydaje się to jednak dość dziwnym posunięciem i wątpię (a raczej: mam nadzieję), że tak się nie stanie.

Sony Xperia 2 – specyfikacja

Jako że ma to być flagowiec, smartfon zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy (8x Kryo 485; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 855 z układem graficznym Adreno 640. Do kompletu mają być 6 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej.

Sony Xperia 2 nie zaoferuje 3,5 mm złącza słuchawkowego. Na jej pokładzie nie zabraknie natomiast złącza USB-C, przez które ładowany będzie akumulator o pojemności 3000 mAh. Smartfon ma mieć wymiary 158×68,3×8,3 mm. Dla porównania, Sony Xperia 1 mierzy 167x72x8,2 mm.

Nowy flagowiec zostanie też wyposażony w czytnik linii papilarnych, ale nie będzie on zintegrowany z wyświetlaczem, jak ma to miejsce w niemal każdym nowym flagowcu. Zamiast tego, skaner znajdzie się na prawej (patrząc od przodu) krawędzi.

Sony Xperia 2 – premiera

Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się ten, według którego smartfon zostanie zaprezentowany na targach IFA 2019 w Berlinie (impreza rozpoczyna się 6 września 2019 roku). Do premiery pozostaje więc mnóstwo czasu i bardzo możliwe, że jeszcze przed oficjalnym debiutem poznamy więcej szczegółów na temat nadchodzącej nowości.

Źródło: @OnLeaks; CashKaro.com przez Android Authority, PhoneArena