Będzie mniejsza wersja flagowca Sony? Wycieka model Xperia 1s

Japończycy są na etapie dość dużych zmian w swoim smartfonowym biznesie. Zaczęło się od wyzerowania całego nazewnictwa urządzeń, później okazało się, że dział Sony Mobile traci sporą część swojej autonomii, a teraz dociera do nas plotka o rzekomym urządzeniu, które ma przejąć wszystkie dobre nawyki z linii Compact. Sony nie przestaje zaskakiwać.

Warto rozpocząć od tego, że plotka pochodzi od blogera, który nie ujawnił swoich źródeł ani nie udokumentował swoich informacji żadnymi screenami czy zdjęciami tajemniczej Xperii 1s. Radzę więc zachować nieco ostrożności. No, ale właśnie na tym polega magia plotek, prawda?

Serwis źródłowy sugeruje, że Xperia 1s może prezentować się następująco:

  • procesor: Snapdragon 855,
  • pamięć RAM: 6 GB,
  • pamięć na pliki użytkownika: 128 GB + SD,
  • akumulator: 3000 mAh.

Zapytacie co z ekranem. Wyświetlacz ma być mniejszy o pół cala od tego, jaki odnajdziemy we flagowej Xperii 1. Sugeruje to dość jednoznacznie, że raczej nie mówimy tu o smartfonie, który będzie nawiązywał do rodziny Compact. Sam wyświetlacz ma mieć 6 cali, format 21:9 oraz rozdzielczość 2560 x 1097 pikseli.

Sony Xperia 10 Plus – intrygujący i ciekawy smartfon z ekranem 21:9 dla pożeraczy multimediów (recenzja)

Spekuluje się, że wymiary rzekomej Xperii 1s byłyby więc zbliżone do tych, jakimi kusi dostępna na rynku Xperia 10. Wydaje się, że Sony szuka dla siebie dość specyficznej niszy, która pozwoli zadowolić wszystkich tych, którzy chcą cieszyć się telefonem o takich gabarytach, które w miarę komfortowo umożliwiają obsługę jedną dłonią. Czy taki zabieg, który dla mnie jest pewnego rodzaju próbą znalezienia łącznika między Compactem a pełnoprawnym flagowcem, uda się? Tego – być może – dowiemy się w niedalekiej przyszłości.

A Wy jak uważacie? 6-calowa Xperia 1s byłaby ciekawym dopełnieniem Xperii 1 czy Sony powinno próbować zmniejszyć przekątną ekranu jeszcze bardziej? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: XperiaSite

na zdjęciu głównym: Sony Xperia 10 Plus