OnePlus Billie 1 Billie 2
OnePlus Billie 1 & Billie 2 (źródło: Concept Creator & Max J.)

OnePlus przestanie być marką tylko dla bogatych

Po nieudanym eksperymencie z OnePlus X, producent przez wiele lat skupiał się wyłącznie na high-endach. W tym roku ponownie jednak uderza w średnią półkę. Na razie tylko modelem OnePlus Nord, ale wkrótce ofertę wzbogacą kolejne dwa nieflagowe smartfony.

OnePlus jest prawdziwą marką premium

Przez wiele lat smartfony marki OnePlus były zauważalnie tańszą, ale bardzo atrakcyjną alternatywą dla high-endów największych producentów – nie bez powodu nazywano je „zabójcami flagowców”.

Z każdym kolejnym rokiem ich ceny jednak sukcesywnie rosły i raczej nic nie wskazuje na to, aby trend ten miał się odwrócić. Dla przypomnienia, najmocniejsza konfiguracja OnePlus 8 Pro kosztuje aż 4699 złotych!

smartfon OnePlus 8 Pro smartphone
OnePlus 8 Pro (źródło: @OnePlus)

Niedawno producent dał jednak wyraźnie do zrozumienia, że nie chce wiecznie ograniczać swojej oferty jedynie do high-endów. OnePlus ponownie zamierza spróbować swoich sił w segmencie średniopółkowych smartfonów, czego pierwszym zwiastunem jest model Nord, który miał swoją premierę w ubiegłym miesiącu i kosztuje w Polsce od 1899 złotych.

W niedalekiej przyszłości dołączą do niego kolejne dwa smartfony, które podobno będą jeszcze tańsze i wyraźnie zaznaczą ambicje marki w segmencie nieflagowych smart-telefonów.

OnePlus pracuje nad dwoma smartfonami ze średniej/niższej półki

Concept Creator i Max J. przygotowali wspólnie koncepcyjne rendery dwóch nowych smartfonów marki OnePlus, które noszą oznaczenia kodowe Billie 1 i Billie 2 (choć sami zainteresowani określają je mianem Aurora). I chociaż autorzy nie mają 100% pewności, że właśnie tak będą wyglądać kolejne smart-telefony tego producenta, to jednocześnie nie mają też wątpliwości, że producent pracuje właśnie nad dwoma nowymi, nieflagowymi modelami, które będą jeszcze tańsze niż Nord.

Niedawno dotarły do nas informacje, że oferta marki wzbogaci się o kolejnego średniaka, co potwierdził sam zainteresowany. Ma to być „wersja modelu Nord” stworzona specjalnie dla rynku amerykańskiego, lecz nie mamy zbyt wielu szczegółów na jej temat. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że może ona zostać wyposażona w procesor Qualcomm Snapdragon 690, który jest pierwszym układem z serii 6xx ze zintegrowanym modemem 5G.

Qualcomm zapowiedział, że pierwsze smartfony z tym procesorem trafią na rynek w drugiej połowie 2020 roku i wygląda na to, że przynajmniej jeden z nich będzie miał na obudowie napis „OnePlus”.