OnePlus X (fot. Gizmodo Australia)

Pamiętacie model OnePlus X? CEO OnePlusa przyznał, że smartfon ten nie odniósł oczekiwanego sukcesu

Nie wiem, czy pamiętacie, ale już w 2015 roku OnePlus chciał oferować również smartfony ze średniej półki cenowej. Firma wyprodukowała więc model OnePlus X, który był naprawdę ciekawym urządzeniem, ale niestety nie odniósł on oczekiwanego sukcesu, co właśnie przyznał CEO marki – Pete Lau.

OnePlus X to bardzo ciekawy średniak. Dlaczego? Otóż firma, zamiast decydować się najnowszy średniopółkowy procesor, wybrała Snapdragona 801, który jeszcze w 2014 roku był dostępny w prawie każdym flagowcu. To właśnie obecność eskflagowego chipsetu, a także świetne wykonanie i ładny design sprawiły, że urządzenie to było naprawdę ciekawym, zwłaszcza jak na tamte czasy, smartfonem w średniej półce cenowej. Niestety, ku zdziwieniu producenta, model ten nie odniósł oczekiwanego sukcesu.

Pete Lau – CEO OnePlus – kilka dni temu, w wywiadzie, został zapytany, czy w historii marki było takie urządzenie, które nie osiągnęło oczekiwanego sukcesu. Pete Lau odpowiedział (w wolnym tłumaczeniu):

Tak, OnePlus X. Chcieliśmy stworzyć najlepsze urządzenie w swojej klasie. Choć fanom marki spodobał się design tego sprzętu i uważali go za naprawdę ładny produkt, to jednak nadal większość z nich wolała korzystać z flagowych urządzeń. To tylko potwierdziło, że powinniśmy produkować tylko i wyłącznie flagowe smartfony.

OnePlus X

Nie sposób jednak powiedzieć, że OnePlus X był nieudanym urządzeniem. Firma poszła tą drogą, która spodobała nam się najbardziej. Zdecydowanie się na pochodzący z eksflagowców procesor to według wielu strzał w dziesiątkę. Również uważam, że lepiej kupić flagowego smartfona z poprzedniego roku niż decydować się na najnowszego średniaka. Mimo to, model ten nie sprzedał się tak dobrze, jak oczekiwano i dlatego nie mamy co nawet marzyć o premierze OnePlus X2.

Jak myślicie? Czy w dobie ciągle drożejących smartfonów (w tym urządzeń marki OnePlus) firma powinna jednak zdecydować się na stworzenie następcy modelu X? Dajcie znać w komentarzach!

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2018/07/17/recenzja-test-opinia-oneplus-6/

Źródło: OnePlus Forums przez Android Authority, zdjęcie wyróżniające: Gizmodo Australia