Oppo VOOC Flash Charge
Oppo VOOC Flash Charge (fot. Oppo)

Super VOOC Fast Charge 2.0 naładuje baterię 4000 mAh w… 27 minut

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Oppo jest jednym z pionierów na polu technologii szybkiego ładowania. Dziś producent zaprezentował swoje trzy najnowsze osiągnięcia: VOOC Flash Charge 4.0, Wireless VOOC Flash Charge 30 W i Super VOOC Fast Charge 2.0.

Oppo pochwaliło się, że technologia VOOC Flash Charge (w różnych jej odsłonach) jest dostępna dla aż 145 milionów użytkowników na całym świecie, którzy zdecydowali się na zakup urządzenia tej marki (w sumie obsługuje ją już ponad 30 sprzętów z portfolio producenta). Dziś producent zaprezentował trzy nowe rozwiązania, z których szczególnie dwa zasługują na uwagę. Ale po kolei.

VOOC Flash Charge 4.0 (30 W)

Według deklaracji Oppo, dzięki VOOC Flash Charge 4.0 (30 W) akumulator o pojemności 4000 mAh można w pół godziny naładować do 67%, a do 100% w 73 minuty, czyli o 12% szybciej niż przy użyciu VOOC Flash Charge 3.0. Specjalnie zoptymalizowany algorytm VFC służy do skrócenia czasu ładowania wymaganego do naładowania ostatnich 10% pojemności baterii.

Pierwszym smartfonem ze wsparciem dla VOOC Flash Charge 4.0 będzie Oppo K5.

Wireless VOOC Flash Charge 30 W

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że jest to odpowiedź Oppo na Xiaomi Mi Turbo Charge, ponieważ Wireless VOOC Flash Charge może pochwalić się podobną mocą ładowania, tj. 30 W. Naturalnie, jak sama nazwa wskazuje, mamy tu do czynienia z ładowaniem indukcyjnym.

Według deklaracji producenta, z pomocą Wireless VOOC Flash Charge akumulator o pojemności 4000 mAh można naładować do 100% w 80 minut. Nieźle, aczkolwiek trzeba odnotować, iż przy użyciu Xiaomi Mi Turbo Charge czas ten wynosi zaledwie 69 minut, czyli jest aż o 11 minut krótszy.

Wireless VOOC Flash Charge 30 W jest zgodne ze standardem Qi i może ładować baterię w urządzeniach także z mocą 10 W i 5 W. Do tego producent zadbał o mechanizmy chroniące przed przegrzaniem i wykrywające obiekty obce, które znajdują się pomiędzy smartfonem i ładowarką – w przypadku ich wykrycia, proces ładowania jest wstrzymywany.

Super VOOC Fast Charge 2.0

To obok Wireless VOOC Flash Charge 30 W kolejne, niezwykle innowacyjne rozwiązanie. Technologia ta charakteryzuje się mocą ładowania na poziomie aż 65 W i jest w stanie naładować akumulator o pojemności 4000 mAh od 1% do 100% w zaledwie… 27 minut! Całkowite naładowanie baterii ma zaś trwać 30 minut, bowiem Oppo wyjaśnia, iż nie jest ona jeszcze naładowana do pełna, kiedy wskaźnik naładowania zaczyna wskazywać 100%.

Dzięki Super VOOC Fast Charge 2.0 będzie też można naładować akumulator do 27% w zaledwie 5 minut. Producent zapewnia, że rozwiązanie to jest w 100% bezpieczne, ponieważ zastosował tutaj specjalnie dostosowane i zaawansowane komponenty, a do tego półprzewodniki wykonane z azotku galu (GaN), które skutecznie skracają czas ładowania i dodatkowo zmniejszają rozmiar adaptera. Nad całym procesem czuwa też pięć mechanizmów ochronnych.

Pierwszym smartfonem Oppo z Super VOOC Fast Charge 2.0 będzie Oppo Reno Ace, którego premierę zaplanowano na 10 października 2019 roku.

Źródło: Oppo