Motorola tworzy smartfon, który ludzie kupią oczami

Smartfon musi mieć atrakcyjny wygląd, żeby klienci nim się zainteresowali. Motorola Moto G85 5G zdecydowanie będzie przyciągała wzrok. A to, w połączeniu z przystępną ceną, może utorować jej drogę do rynkowego sukcesu.

Motorola Moto G85 5G będzie wyglądać jak drogi smartfon

Opublikowane przedpremierowo rendery Motoroli Moto G85 5G zdradzają, że zostanie ona wyposażona w obustronnie zakrzywiony wyświetlacz, który przez długi czas był domeną (przede wszystkim) high-endów. Dzięki niemu smartfon wygląda smukło, a do tego ekran wygląda bardziej „bezramkowo”, co tylko dodaje efektywności.

Dziś coraz więcej topowych modeli w ofertach producentów ma płaski wyświetlacz, jednak to nowość – wciąż wiele osób może kojarzyć je właśnie z flagowców (nawet jeśli na rynek trafiały dużo tańsze telefony z takim ekranem). Nie brakuje klientów, którzy nie są zwolennikami takiego wyświetlacza, ale licznej klienteli się on podoba. I właśnie na nich może zrobić wrażenie nowa Motka.

Wygląd to nie wszystko. Liczy się też wnętrze i oczywiście cena

Nierzadko zdarza się, że dany smartfon ma ładny wygląd zewnętrzny i tylko tyle, bo jego parametry są już znacznie mniej spektakularne. Jak będzie w przypadku Moto G85 5G. Cóż, na tę chwilę do końca nie wiemy, gdyż mamy tylko szczątkowe informacje na temat jej specyfikacji technicznej.

Niedawno model ten został zauważony w bazie Geekbench, który podał, że na jego pokładzie znajduje się układ z ośmiordzeniowym CPU w konfiguracji 2+6. Mocniejsze rdzenie miały zegar 2,3 GHz, a pozostałe 2,02 GHz. GPU było zaś Adreno 619.

Niniejsza specyfikacja nie pasuje do żadnego dostępnego SoC Qualcomma, dlatego podejrzewa się, że może nim okazać się na przykład niezaprezentowany jeszcze Qualcomm Snapdragon 4 Gen 3. Ponadto benchmark podał, że testowane urządzenie miało 8 GB RAM i system operacyjny Android 14.

Z udostępnionych przedpremierowo renderów można wywnioskować jeszcze, że Motorola Moto G85 5G zaoferuje aparat o rozdzielczości 50 Mpix i port USB-C. Mimo marnej jakości grafik, można dojrzeć, że producent zaimplementował optyczną stabilizację obrazu.

Nadchodząca Motka może być atrakcyjną propozycją dla klientów również za sprawą przystępnej ceny – jeden z europejskich sprzedawców ujawnił, że Motorola Moto G85 5G w wersji z 12 GB RAM i 256 GB wbudowanej pamięci będzie kosztowała 300 euro, co dziś jest równowartością około 1280 złotych.

Dla przypomnienia, Motorola Moto G84 5G kosztowała 1499 złotych, ale dziś w większości sklepów można ją kupić za 1199 złotych (na przykład w Media Expert, Komputronik, x-kom i Media Markt).

Wpis zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie naszą działalność. Dziękujemy!