Huawei Mate 20 Pro i Samsung Galaxy Note 9 128 GB potaniały. Odpowiednio o 300 i 400 złotych

Ceny smartfonów urosły do tak horrendalnych poziomów, że producenci mają z czego spuszczać. Nowy rok przyniósł obniżkę cen dwóch flagowych modeli z zeszłego roku: Huawei Mate 20 Pro i Samsunga Galaxy Note 9 128 GB. Oba nadal są drogie, ale mimo wszystko tańsze.

Niższa cena Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro zadebiutował 16 października 2018 roku, czyli zaraz miną trzy miesiące od jego premiery. Do tej pory smartfon twardo trzymał swoją początkową cenę, którą producent ustalił na 4299 złotych. W grudniu 2018 roku nadarzyły się jednak co najmniej trzy okazje (świąteczna promocja, otwarcie flagowego salonu w Warszawie i specjalna promocja warszawskiego sklepu), pozwalające przy zakupie tego modelu zgarnąć za darmo inne urządzenia z portfolio marki (m.in. tablet Huawei MediaPad T5 2 GB/16 GB LTE czy smartwatch Huawei Watch GT).

Reklama

Teraz producent zdecydował się na pierwszą stałą obniżkę ceny Huawei Mate 20 Pro, po której smartfon ten w oficjalnej polskiej dystrybucji kosztuje już „tylko” 3999 złotych, czyli 300 złotych mniej. Oczywiście nieco tutaj ironizuję, bowiem nadal jest to horrendalnie wysoka kwota za inteligentny telefon. Można mieć jednak nadzieję, że wkrótce cena tego modelu ponownie zostanie obniżona i za jakiś czas osiągnie bardziej akceptowalny dla przeciętnego klienta poziom.

 

Recenzja Huawei Mate 20 Pro. Niby niewiele brakuje do ideału, ale wciąż jest co poprawiać

Niższa cena Samsunga Galaxy Note 9 128 GB

Od premiery tego modelu wczoraj minęło pięć miesięcy – Galaxy Note 9 zadebiutował bowiem 9 sierpnia 2018 roku. Mimo to, przez cały ten czas trzymał swoją początkową cenę, którą Samsung ustalił na 4299 złotych. Co ciekawe, od Czarnego Piątku do Cyber Monday taniej można było kupić wersję z 512 GB pamięcią wbudowaną – za 4399 złotych zamiast 5230 złotych.

Samsung w końcu jednak zdecydował się na permanentną obniżkę ceny Galaxy Note 9 128 GB – od teraz smartfon w oficjalnej polskiej dystrybucji kosztuje 3899 złotych, czyli 400 złotych mniej. Niewykluczone, że ma to związek ze zbliżającą się premierą urządzeń z serii Galaxy S10. Wciąż jest to jednak wysoka kwota i część osób zapewne będzie czekać na kolejne obniżki, które prędzej czy później nastąpią.

 

Recenzja Samsunga Galaxy Note 9. Jedni twierdzą, że nudny, inni – że prawie idealny. To jak to w końcu jest?