Samsung Galaxy S10 faktycznie zadebiutuje już 20 lutego!

Odnoszę wrażenie, że targi Mobile World Congress z roku na rok tracą na renomie. Więksi producenci coraz rzadziej decydują się prezentować swoje flagowce podczas ich trwania. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że podobnie postąpi Samsung, który rodzinę Galaxy S10 może zaprezentować kilka dni wcześniej, już 20 lutego, podczas eventów mających się odbyć w San Francisco i Londynie.

Takie informacje podał do wiadomości prawie miesiąc temu brytyjski portal Gizmodo, ale raczej mało kto chciał w to wierzyć. Tymczasem dziś kolejne wiarygodne źródło idzie tym samym tropem.

Reklama

Znamy prawdopodobną datę premiery i ceny wszystkich wersji Samsunga Galaxy S10. Jest więcej niż ciekawie

A tym źródłem jest The Wall Street Journal, więc nie sądzę, by wieści te miały być wyssane z palca. Zwłaszcza, że rodzina Galaxy S10 dla Samsunga powinna mieć ogromne znaczenie – to jubileuszowa, dziesiąta seria smartfonów, pochodzących z serii Galaxy S. Nic zatem dziwnego nie byłoby w tym, gdyby chciał wokół jego premiery zrobić większy szum niż na samych targach, gdzie uwaga odbiorców podzielona jest na poszczególnych producentów, miast skupiać się na jednym.

I być może właśnie to chce osiągnąć Samsung, jeśli faktycznie informacje zdobyte przez WSJ z “zaufanego źródła”, a wcześniej Gizmodo UK, okażą się prawdziwe. Jeśli tak, to rodzinę Galaxy S10 (rodzinę, bo ma zawierać przecież aż trzy modele: Galaxy S10, Galaxy S10 Plus i Galaxy S10 Lite, a w późniejszym czasie w ciągu roku również wersję z 5G) poznamy dokładnie 20 lutego, czyli na pięć dni przed rozpoczęciem MWC.

Oczywiście fakt, że premiera nowych flagowców koreańskiego koncernu miałaby się odbyć wcześniej nie oznacza wcale, że nie pojawią się na targach w Barcelonie.

Tak może wyglądać Samsung Galaxy S10 z płaskim wyświetlaczem (fot. @UniverseIce)

Przy okazji warto wspomnieć, że Samsung dość często wykorzystywał okazję, jaką są targi MWC, do premiery swoich urządzeń. Dzień przed wydarzeniem odbywały się konferencje, na których prezentowane były zarówno Galaxy S9/Galaxy S9+, jak i wcześniej Galaxy S7/Galaxy S7 edge. Faktem jest jednak, że np. Galaxy S8/Galaxy S8+ dwa lata temu zadebiutował kilka tygodni po MWC.

Podczas eventu 20 lutego na scenie ponownie miałby się pojawić również składany smartfon Samsunga wraz z jego finalnym wyglądem i kolejnymi szczegółami na jego temat. Jego premiera z kolei ma się odbyć podobno przed końcem pierwszej połowy roku.

Nie ukrywam, że jestem bardziej niż ciekawa czy faktycznie nowe flagowce Samsunga zadebiutują już za, jeśli dobrze liczę ;), 41 dni.

źródło: The Wall Street Journal, androidauthority; na zdjęciu wyróżniającym Galaxy S9+

Aktualizacja

Kilka godzin po publikacji tego materiału, brytyjski oddział Samsung potwierdził datę premiery! Drogi Galaxy S10 – widzimy się już 20 lutego! :)