apple airpods pro
(fot. Apple)

AirPods Pro 2 w dwóch różnych wersjach, bo rozmiar dla niektórych ma znaczenie

Trzeba przyznać, że ostatnio sporo dzieje się w kwestii słuchawek z Cupertino. Niedawno poznaliśmy nauszne AirPods Max, a już pojawiają się kolejne interesujące informacje o AirPods Pro 2.

AirPods Pro 2 w dwóch różnych rozmiarach

Pierwsza generacja słuchawek z linii Pro zadebiutowała w 2019 roku i szybko zdobyła sporą popularność. Owszem, cena wynosząca ponad 1200 złotych nie zachęcała do kupna, ale zestaw dodatkowych funkcji, takich jak aktywna redukcja szumów, sprawił, że chętnych klientów nie brakowało.

Na kolejne wcielenie nie będziemy musieli długo czekać. Co więcej, następna generacja może wprowadzić większe zmiany niż mogliśmy się spodziewać. Raczej nie będzie to duża rewolucja, ale z pewnością nie powieje nudą.

Apple AirPods Pro 2
(fot. @laobaiTD, Twitter)

Serwis AppleInsider opublikował nowe zdjęcia, które mają przedstawiać „wnętrzności” słuchawek AirPods Pro 2. Dokładniej na udostępnionych, nieoficjalnych materiałach możemy zobaczyć układ system-on-a-chip (SoC), który będzie zawierał m.in. chip H1. Tak, Apple prawdopodobnie pozostanie przy chipie stosowanym już w pierwszej generacji.

Apple AirPods Pro 2
(fot. @laobaiTD, Twitter)

Na zdjęciach widoczne są układy SoC w różnych rozmiarach, co ma sugerować debiut AirPods Pro 2 w dwóch wersjach różniących się rozmiarem. Trudno obecnie definitywnie wskazać, czy oprócz rozmiaru pojawiają się jeszcze inne różnice, ale raczej to mało prawdopodobne. Apple najpewniej w ten sposób będzie chciało zapewnić lepsze dopasowanie do uszu użytkownika. Ewentualnie większy model, dzięki dodatkowej przestrzeni na akumulatory, może działać dłużej bez ładowania.

Nie tylko różne rozmiary, ale jeszcze inne zmiany

Nowe przecieki, opierające się na mniejszym rozmiarze całego układu SoC, sugerują, że Apple może zrezygnować z charakterystycznej „łodygi” w AirPods Pro 2. Niewykluczone, że właśnie ta zmiana wymusi wprowadzenie różnych rozmiarów całej konstrukcji, aby słuchawki lepiej leżały w uchu i nie wypadały podczas aktywności fizycznej.

Nie należy jednak nastawiać się na większe nowości w przypadku dostępnych funkcji. W związku z tym, że na pokładzie znajdzie się wykorzystywany już chip Apple H1, słuchawki raczej nie zapewnią dużych zmian pod względem oprogramowania czy funkcji.

Drugie wcielenie AirPods Pro prawdopodobnie zobaczymy już na początku 2021 roku. Wówczas powinna zostać zaprezentowana również trzecia generacja podstawowego modelu AirPods.